1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Amazon ve Google’a kafa tutan StorX tarihi zirvede

Amazon ve Google’a kafa tutan StorX tarihi zirvede

Amazon ve Google’a kafa tutan StorX tarihi zirvede
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain teknolojisi ve DeFi alanının parlak projelerinden, merkezsiz bulut alanı StorX verileri tarihi zirveyi gösteriyor.

Amazon ve Google’a kafa tutan StorX’ten tarihi zirve

Merkezsiz bulut alanı hizmeti sunan StorX, lansmanı ardından geçen 1 ayın sonunda 2.7 PetaByte yani 2.700.000 GB depolama kapasitesine ulaştı. StorX bu kapasiteye en hızlı ulaşan DeFi platformu olarak dikkat çekiyor.

Storx

StorX’in ulaştığı kapasite 4K çözünürlüğünde, 11 bin sinema filmini alacak seviyede. StorX Network kurucusu Handy Barot konuyla ilgili şunları söylüyor:

Merkezsiz depolama, kullanıcılarını ilk sıraya koyan sıfır bilgi ile sunulan depolama çözümüyle, 100 milyar dolarlık bulut endüstrisini bozma potansiyeline sahiptir. [StorX] aynı zamanda sansüre mukavemetli ve bağımsızdır. Bu nedenle yalnızca bir ay içinde muazzam bir büyüme kaydetti.

Başlangıç olarak, platform artık 110 binden fazla kullanıcıdan oluşan geniş bir topluluğa sahip. Ek olarak, şu anda 2.800’den fazla depolama düğümüne ve SRX’te stake edilmiş 5.5 milyon dolara yaklaşan değere sahiptir. Ayrıca, StorX bunları lansmanından itibaren bir aydan biraz daha uzun bir süre içinde başardı.

Bilindiği gibi küresel bulut sektörünün %71’i Amazon WEb Services (AWS), Google Cloud, Microsoft Azure ve Alibaba Cloud tarafından kontrol ediliyor. Cloud computing teknolojisine sürekli artarak devam eden talep ile birlikte 2022 yılında sektörün 210 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşacağı tahmin ediliyor.

Merkezsiz bulut platformları da özellikle verilerin depolama şeklini değiştirmeleriyle öne çıkıyor. Blockchain teknolojisini bulut sistemiyle buluşturan platformların, önümüzdeki dönemde merkezi sisteme kafa tutan bir oranda sektörden pay alacağını düşünmek hiç de yanlış olmayacaktır.

İlgili: Blockchain haber gündem ve gelişmeler

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: