Altcoinler neden yükseliyor?

Altcoinler yükselecek mi? Altcoin marketcap analizi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoinler neden yükseliyor? Kripto para piyasası genel olarak yeşil ve yükselişteki bazı altcoinler açık ara önde. Bu altcoinlerin hangileri olduğu ve bunun arkasındaki gelişmelere göz atalım.


Altcoinler neden yükseliyor?

Altcoinler yeniden gündem olmaya başladı. Bitcoin fiyatı 8,600 dolar seviyesine geri dönerken, bazı altcoinler de çift haneli kazançlar kaydediyor. Genel olarak ise piyasaya yeşil renk hakim. Ethereum da bu yükseliş havasına kapıldı ve son 24 saatte yüzde 6’lık artış gördü.

Bu yükseliş dalgasından en çok faydalananlar ise BNB, Maker, Holo ve Chainlink. Bu kripto paralar, sırasıyla yüzde 8, yüzde 9, yüzde 11 ve yüzde 14 yükseldi. Ancak gizlilik odaklı olarak lanse edilen coinler bir miktar düşüş görüyor. Monero yüzde 0.6, Dash yüzde 1.8 ve Zcash de yüzde 1.1’lik kayıp verdi.

Altcoinler neden yükseliyor? Kripto para piyasası genel olarak yeşil ve yükselişte bazı altcoinler açık ara önde. Bu altcoinlerin hangileri olduğu ve bunun arkasındaki gelişmelere göz atalım.

Bu etkileyici kazançların arkasında ne var?

BNB

Bu ani yükselişin sebebi bir söylenti ile ilgili Söylenti daha sonra Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından doğrulandı. Bu habere göre Binance Çin’de fiattan-kriptoya geçiş işlemleri sunacak. Bu da Alipay ve WeChat ile entegrasyon üzerinden sağlanacak. Bu haber sabah bazı medya kuruluşları tarafından yanlış olarak direkt işbirliği şeklinde duyurulmuştu. Alipay ve WeChat, Çin’deki en büyük kripto para cüzdan sağlayıcıları.

Maker

Maker’deki yükseliş ise “Multi Collateral DAI”nin piyasaya sürülme tarihinin duyurulması ile bağlantılı. Maker’ın yönetim yapısı nedeniyle, topluluğun daha 15 Kasım’da bu teklif üzerinden oy kullanması gerekiyor. Maker Vakfı CEO’su Rune Christensen ise bütün katılımcılara bu teklifi kabul etmesi yönünde çağrı yapıyor. Ek teminat için değerlendirilecek ilk tokenler ETH ve BAT olacak. Maker topluluğuna karar vermeleri için tam bir risk değerlendirmesi sunuldu.

Chainlink

Chainlink ise yavaşlama belirtileri gösteriyor. Ancak öncesinde ise bir dizi duyuru sonrası büyümesinin hızı artmıştı. Coinin, Intel, Hyperledger ve Ethereum Enterprise Alliance ile işbirliği ve en son geliştirdiği proje “Trusted Computation Framework” ile ilgili fiyatı yükselişe geçmişti.

İlgili – Son günlerin favorisi Chainlink coin fiyat analizi


Bu çerçeve, hesaplamalı ve özel veri işlemlerini chain dışına taşıyarak blockları etkileyen ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için tasarlandı. Chainlink “oracle”lar, iki dünya arasında köprü görevi görecek ve güvenlikten ödün vermeden çok yoğun kaynak gerektiren işlemlerin boşaltılmasını sağlayacak. Bu haber iki gün önce duyuruldu ve LINK’in günlük durumu, Thetie.io’nin verilerine göre, hala yüzde 83 ile “çok yüksek” kalıyor.

Holochain

Holochain ise bir ara yüz güncellemesi olmasına rağmen, HoloPort’un geliştirilmesi nedeniyle yükselişte.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Altcoinler neden yükseliyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.