1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Altcoinler harekete geçti! Ralli devam edecek mi?

Altcoinler harekete geçti! Ralli devam edecek mi?

Altcoinler harekete geçti! Ralli devam edecek mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası uzun zamandır durgundu. Son bir haftada özellikle altcoinlerde yükseliş devam ederken en çok değer kazanan altcoinlere ve teknik verilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Altcoinler harekete geçti! Ralli devam edecek mi?

Geçtiğimiz yıl kasım ayında yaşanan rallinin ardından kripto para piyasası düşüşe geçti ve 2022 yılı kripto paralar için beklenmedik şekilde kötü gitti. Pandemi sonrası oluşan enflasyonist ortam merkez bankalarını harekete geçirdi. Ardı ardına gelen faiz kararları ve sert para politikaları kripto para piyasasını kelimenin tam anlamıyla toz duman etti.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Fed, 75 baz puan faiz artışına gitti. Bu 1994 yılından bu yana ABD’deki en yüksek faz artışı oldu. ABD’nin yanı sıra, İsviçre Ulusal Bankası da faiz oranını 50 baz puan artırarak piyasayı şaşırttı. Ayrıca, İngiltere Merkez Bankası faiz oranını üst üste beşinci kez 25 baz puan artırdı.

Piyasa yıl içerisinde bir de Terra şoku ile sarsılınca güven büyük ölçüde sarsıldı ve son yılların en düşük hacimleri görüldü. Ancak son bir hafta da birçok altcoin yükselişe geçerek adeta küllerinden yeniden doğmaya çalışıyor.

altcoin

 

Harmony Network’ün 100 milyon dolarlık hackine rağmen piyasa atağa geçti. Kripto piyasının toplam hacmi yeniden 1 trilyon dolara yaklaştı. Compound (COMP) %91,88, Synthetix (SNX) %89,4, Storj (STORJ) %86,6, Polygon (MATIC) %78,89 ve STEPN (GMT) %76,50 değer kazanarak dikkatleri üzerine çekti. Ayrıca meme kripto Shiba Inu, son 7 günde %50 değer kazandı.

altcoin

 

İlgili: Polygon (MATIC) fiyat tahmini

Kripto para piyasasında güven sorunu bir nebze de olsa aşılmış görünüyor. En büyük Ethereum balinaları da ralliyi kaçırmak istemediği için altcoin toplamaya devam devam ediyor. Teknik veriler altcoin piyasasındaki artışın devam edeceği yönünde sinyaller verirken yatırımcıların yıl içerisinde yaşanan aksaklıkları göz önünde bulundurarak temkinli davranmasında fayda var.

İlgili: Ethereum balinaları bu altcoine hücum etti!

Kaynak

 

 

 

 

tags: