Altcoin sezonu başlamış olabilir: İşte ispatı!

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin rüzgarı eserken altcoinlerdeki hareketlilik gözden kaçıyor. Altcoinlerde ciddi bir canlılık yaşanmaya başladı.


Altcoin sezonu başlamış olabilir

Bitcoin, 21.10.2021’de (dün) yeni bir tüm zamanların rekoruna (ATH) imza attı. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin 66,930 doları görerek tüm zamanların rekorunu gördü. Bitcoin’deki rekorda hiç şüphesiz Bitcoin ETF’lerin (Borsa Yatırım Fonu) onaylanması ve ETF’lerin regüle edilmiş borsalarda listelenmesi etkili oldu. Artık Bitcoin ETF’ler Nasdaq ve New York Borsası (NYSE) gibi dünyaca ünlü menkul değerler borsalarında listeleniyor.

Bitcoin ve kripto para piyasaları 7/24 çalışan piyasalar. Nasdaq ve NYSE gibi regüle olmuş borsaların belli mesai saatlerinde çalışan borsalar olduğu herkesin malumu. Bu nedenle artık Bitcoin piyasalarında ABD piyasaların açılması dikkatle takip edilecek. Nasdaq ve NYSE’de listelenen Bitcoin ETF’lerin performansı, Bitcoin fiyatları üzerinde oldukça etkili olacaktır.

Günün ve haftanın yıldızı hiç şüphesiz Bitcoin! Bu nedenle altcoinlerin gösterdiği hareketlilik Bitcoin’in başarısının gölgesinde kalıyor.

Aşağıdaki tabloda son 7 gün içerisinde en çok değer kazanan kripto para listesini görüyoruz. Bitcoin sıralamada yer almıyor. Top 100’de olup ve son bir hafta içerisinde en çok değer kazanan kripto paralar listesinde Bitcoin, 14’üncü kripto para.

Son haftada Bitcoin %14’lük değer kazandı.

Altcoin sezonu başlamış olabilir: İşte ispatı!

Aşağıdaki tabloda ise Bitcoin ve Ethereum’un haftalık performansını görüyoruz. Ethereum son hafta içerisinde %15’lik değer artışı yaşarken Bitcoin’deki değer artışı %14 civarında kalıyor.


Altcoin sezonu başlamış olabilir: İşte ispatı!

Aşağıdaki grafikte ise Bitcoin hariç kripto paraların toplam piyasa değerindeki değişimi görüyoruz.

altcoin
Kripto para piyasalarının toplam değeri (Bitcoin hariç)

Yazının kaleme alındığı saatte altcoinlerin toplam piyasa değeri 1.422 trilyon dolar civarında. Ekim ayında Bitcoin ve altcoinlerin toplam piyasa değeri artış trendinde. Aşağıdaki grafikte ise Bitcoin’in toplam piyasa değerindeki değişimi görüyoruz.

bitcoin
Bitcoin’in toplam piyasa değeri

Bitcoin ve altcoinlerin toplam piyasa değerindeki değişim birbirine paralel hareket ediyor. Yukarıdaki 2 grafik de Bitcoin ve altcoinlerin birbirlerine bağlı olduğunu gösteriyor.

İlgili!

ethereum-fiyat-tahmini

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Altcoin sezonu başlamış olabilir: İşte ispatı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.