okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.9%
Bitcoin
69.174,61 USDT
eth
ETH
0.63%
Ethereum
3.751,64 USDT
bch
BCH
-0.26%
Bitcoin Cash
493,56 USDT
xrp
XRP
0.69%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
84,87 USDT
bnb
BNB
0.3%
Binance Coin
602,06 USDT
sol
SOL
-0.31%
Solana
167,18 USDT
avax
AVAX
-0.07%
Avalanche
37,98 USDT
ada
ADA
0.07%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.68%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
3.78%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.85%
Shiba Inu
0,00 USDT

Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

masternode kurulumu-rehperi
masternode kurulumu nasıl yapılı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Masternode kurulumu nasıl yapılır? Gerçi 2100 yıllarında dünyadaki herkes masternode kurulumu hakkında bilgi sahibi olacak. Ve bu sürecin aslında ne kadar kolay olduğunu bilecek. Masternode yatırımı için lazım olan boş bir kredi kartı ve biraz zaman. Gerisini sizlere anlatacağız.

Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

 

Bu makalede  GINcoin MN uygulamasını ele alacağız ancak siz herhangi başka bir coin içinde bu kılavuzda yazılanları uygulayabilirsiniz.

Yazımız biraz uzun olacak, siz ilginizi çekmeyen konuları atlayabilirsiniz. Kısaca ele alacağımız konular:

1-Bir banka hesabında para  (dolar ya da Avro)

2- Dolar yada avro ile ya da borsa piyasasında BTC alın( Kraken.com veya cex.io veya Binance)

3-Masternod’un hostingi ve yönetimi için crypt-bridge.org üzerinden BTC ile GIN alınız

4- GIN cüzdanınızı gincoin.io’dan indirin ve kurun.

5-crypto-bridge.org hesabınızdan özel GIN cüzdanınıza GIN gönderin.

6- GINcoin platfromu   p.gincoin.io’da  bir hesap oluşturun-  e mail yoluyla ya da cüzdanınızdan elde edeceğiniz anonim bir kaynak yoluyla

7-Hosting ve işlem ücretleri için cüzdanınızdan GINcoin platform hesabınıza GIN transferi yapın (~15 GIN).

8-Masternodunuza başlatmak istediğiniz kripto para birimi için GIN i seçin ve “ launch Masternod” a tıklayın.

9- Masternod’u başlatmak için, cüzdanınızda yeni oluşturulan ‘pocket’ a  teminatınızı aktarın. (tam olarak 1.000 GIN)

10- Masternodu başlatmak için kurulum ara yüzünü kullanın.

11- Masternod başladı! Ödülleri kazanmak için herşey hazır artık

Masternode Kurulumu İçin Hazır mısınız?

 

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

Masternode kurulumu için zorlukla kazanılmış paraya ihtiyacınız var. Farzedin ki banka hesabınızda biraz paranız var, paranızı kripto paralarla eşleştirmek için online borsa platformlarına gitme ihtiyacınız olacak. İlk adımda iki önerimiz var:

https://www.kraken.com/  ve https://cex.io/.

Farklı platformlar para birimlerinin borsa işlemlerinde hesap açmak için farklı metodlar kullanıyorlar. Bunlar hesabınızı açıp tüm önerilen adımları takip edebilmeniz için, kendiliğinden anlaşılır olmalı. Ancak işleri sizin için biraz daha kolaylaştırmak amacıyla kraken.com üzerinden para birimleri nasıl takas yapılır konusunda birkaç ip ucu vereceğiz.

Borsa platformu

Kraken.com da borsa hesabınızı oluşturduğunuzu farz edelim. Gitmeniz gereken yer  FUNDING/DEPOSIT, sonra Kraken.com hesabınıza hangi para birimini depozit olarak koymak istiyorsanız onu seçiyorsunuz. Diyelim ki Euro seçtiniz, SELECT EURO tıklayacaksınız ve iki seçenekten birisini transfer metodu olarak seçeceksiniz ( hangisi size uyarsa). İstediğiniz para birimini ve metodu seçtikten sonra, sayfanın altında, banka hesabınız vasıtasıyla ödeme yapmak için kullanacağınız bir takım bilgileri bulacaksınız. Bu bilgiler şu anlama geliyor: bu bilgileri bir kere edindiniz mi, kendi online bankacılık platformunuza gidebilir, ve  borsada kullanmak istediğiniz parayı transfer edebilmek için gerekli ödeme detaylarını doldurabilirsiniz.

Parayı transfer etmeden önce, Kraken hesabınızı doğrulatmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için, GET VERİFİED   seçeneğine gitmeniz gerekiyor ve Tier 2. Ulaşabilmek için gerekli alanların hepsini doldurmanız gerekiyor. Önce yeni oluşmuş kraken hesabınızla, Tier 0. Oluyorsunuz. Tier 1 ve 2 olabilmek için, platforma, sizin dürüst bir kullanıcı olduğunuzu kanıtlayacak şekilde kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekiyor. Masternode kurulumu için yeterli kriptoyu alabilmek için gereken parayı transfer edebilmek için Tier 2  ( 2. doğrulama )olmanız şart.

Önemli not: şu anda Kraken.com da  takas için günlük limitiniz 2000 dolar.

Transfer etmek istediğiniz miktara bağlı olarak, istediğiniz kripto miktarını almanız için gereken tüm paraya sahip olmanız için birkaç gün beklemeniz gerekebilir. Diyelim ki fiatınızı kraken.com hesabınıza transfer etmeyi başardınız o zaman yatırım yapabilir ve BTC veya başka herhangi bir kripto parayı seçebilirsiniz, biz bu yazıda GINcoin’i kullanmayı seçtik ( nedenini birazdan anlayacaksınız).

Kraken.com dan BTC satın almak için tıklamanız gereken her kutuya dokunmayacağız, çünkü bunlar sizin yapmanız için oldukça kolay.

Artık gururulu bir BTC sahibisisiniz, size önerimiz kriptonuzu borsada  tutmak yerine özel bir cüzdanda saklamanız.

Bu şekilde, platformun hacklenmesi ve tüm paranızı kaybetme riskinden, ya da platform sahibinin tüm paranızı alıp kaçma riskinden kurtulmuş olacaksınız.

( Mt.Gox olayını hatırlayın)

Masternode Kurulumu İçin Cüzdan

 

BTC özel cüzdanda, bir sonraki adım , https://crypto-bridge.org/,’ da bir hesap açmak, bu platform, şu anda GIN’e yatırım yapabileceğiniz tek platform.

GINcoin’e sahip olmak çok önemli çünkü, süper kolay bir yol olan GINCoin platformunda masternodenizi başlatabilmek için bu kripto paraya ihtiyacınız olacak. Bu platformda diğer kripto paralarla da bir masternode kurulumu yapabilirsiniz, ancak  hosting ve işlem ücretleri GINcoin olarak ödenmeli. GINcoin’den başka birşeyle masternode kurlumu yapmak istiyorsanız, o coine hangi platformlar hosting veriyorsa  onu seçmeniz gerekiyor. Bizim kullanacağımız platform https://crypto-bridge.org çünkü masternode kurlumu yapmak için bir blockchaini  dikkate almadan, GINcoin platformunda masternodenizin  hostingi için çok küçük miktarda GINcoin ücreti ödemeniz gerekiyor.Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bir defa hesabınızı crypto-bridge.org ‘da kurduğunuz zaman, kraken.com hesabınıza geri dönüyorsunuz  ve orda FUNDING-WITHDRAW sekmesine gidiyorsunuz ve kripto para birimini seçiyorsunuz( biz BTC seçtik) ve BTC nin gönderilmesini istediğiniz adresi yazıyorsunuz. Bu adres sizin crypto-bridge.org adresiniz, bir kere burada hesap açınca  elde ediyorsunuz bu adresi.

Transfer için gereken tüm yerleri dolaştıktan sonra, crypto-birdge.org hesabınızda BTC olacak, bu BTC yi , Fiat paranızla BTC alırken uyguladığınıza benzer bir şekilde, GIN almak için kullanacaksınız GINcoin platformunda masternode kurulumu için, 1000 GINe ihtiyacınız var.

Hosting ve işlemler için GIN olarak ödeme yapmak durumunda olduğunuzdan, aylık küçük bir miktar GIN e ihtiyacınız olacak- hosting için ayda 15 GIN öneriyoruz. Toplamda en az 1015 GIN.

Artık GINcoin’iniz varsa, tekrar şiddetle paranızı GIN cüzdana taşımanızı öneriyoruz.  GIN cüzdana nasıl sahip olacağınızı anlatacağız.

 

Bir masternode kurulumu için

1-Bir banka hesabındaki (dolar ya da Avro)fiat para

2- Dolar yada avro ile ya da borsa piyasasında BTC alın( Kraken.com veya cex.io)

3-Masternode’nin hostingi ve yönetimi için crypt-bridge.org üzerinden BTC ile GINcoin alın 

Masternode Kurulumu İçin Cüzdan

GIN cüzdanı almak çok kolay bir işlem. Sadece şu adrese gidin: https://gincoin.io/, WALLET’a tıklayın ve indirin Exe.file varsa eğer. Sadece buna tıklayın ve talimatları takip edin cüzdanınız hazır olacaktır.

GINcoin platform hesabı.

Bir masternod oluşturmak için GIN Platformuna gitmeniz gerekiyor.

https://p.gincoin.io/ ve MY MASTERNODES.’a tıklamanız gerekiyor.bunu yaptıktan sonra iki seçenekten birini seçmeniz istenecek: Authentıcate ya da Register. Biz Register uygun görüyoruz. Masternode kurulumu için gerekli SEED elde etmek için mail adresiniz  yoluyla kayıt (register) olunması gerekiyor. Bu oldukça basit bir eylem, bu nedenle bir SEED nasıl elde edilir ona bakalım.

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bunun için ‘ switch to anonymous seed’ sekmesine tıklamanız gerek, bu şekilde bir GIN adresi girmeniz istenecek. GIN adresi cüzdanınızdan elde ediliyor. Bunun için de cüzdanı açmanız ve RECEIVE ve sonra REQUEST PAYMENT’a tıklamanız gerek.

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu, GINcoin platformundaki ‘Adress’ içine kopyala yapıştır yapacağınız bir GIN adresi oluşturuyor.

GIN adresini girdikten sonra SEED’i elde etmiş oluyorsunuz.

SEED’inizi ya ezberlemelisiniz veya güvenli bir yerde saklamalısınız çünkü bu sizin GINcoin platformuna ve masternodenize girebilmeniz için gereken şifreniz.

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu aşamayı tamamladığınız zaman artık GINcoin platformunda bir hesabınız var.

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

Masternode Kurulumu

Hesabınızla artık bir masternod oluşturabilirsiniz., Masternodun en önemli bölümü, Platformda tutulan teminat parası.- masternodu başlatabilmek için cüzdanınıza hapsedeceğiniz 1000 GIN. Bu miktarı oraya kapatmadan önce, hosting ücretlerini göz önüne almanız gerekecek. GINcoin platformuna giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede bir dolar işareti  ve GIN coin dengesi göreceksiniz.

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

O işarete tıklayın sonrada DEPOSIT’e seçin.

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu işlem, hosting amaçları için cüzdanınızdan para gönderebileceğiniz bir adres oluşturacak. DEPOSIT e tıklayınca bir dialog kutusu açılır, bu kutu size, para işlemi doğrulaması alana kadar browser de Windows penceresi açık beklemenizi söyler.

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu işlemin gerçekleşmesi için, cüzdanınıza gidip SEND’e tıklamanız, tuşun altındaki INSTANTSEND’i seçmeniz ve hosting için transfer etmeniz gereken GIN miktarını girmeniz gerekiyor. Bir aylık hosting için minimum 15 GIN öneriyoruz ( asıl haracamalarınız farklılaşabilir)

Sekmenin Sol alt köşesindeki SEND düğmesine tıklayın ve sizin hosting paranız GINcoin platform hesabınıza aktarılmış oldu.

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu işlemin doğrulandığına dair browserda bir onay aldığınız zaman, artık masternodu başlatabilirsiniz.

STATISTICS sekmesine gidin ( desteklediğimiz coinler ile ilgili bilgi listesi gösterir)

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

GINcoin logosunun altındaki LAUNCH MASTERNODE düğmesine tıklayın ve birkaç kolay adımı takip edin, node ‘un başlatılmasına yönlendirileceksiniz.

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

Node başladığı zaman, masternodu cüzdanınızda kullanmak için yeni oluşturulmuş bir adres alacaksınız.

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

Şimdi cüzdana geri dönelim. Orada TOOLS/DEBUG CONSOLE üzerine tıklıyorsunuz ve ( emir) command çizgisine, GINcoin platformundan aldığınız emri yapıştırın ve Enter’a basın.

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

GINcoin platformundan aldığınız talimatı yapıştırdıktan sonra, cüzdanınız Debug konsolu içinde yeni bir adres oluşturacak. Bu adres ayrıca cüzdanınızın içine yerleşmiş olacak fakat bu adresi siz yeni bir Pocket olarak düşünebilirsiniz, paranızı ayırmak için cüzdana koyduğunuz bir Pocket(cep) böylelikle  tasarruf  yaptığınız paranızı yanlışlıkla harcamamış olacaksınız.

Cüzdanınızdan paranızı harcama yönteminize benzer olarak, şimdi bu yeni adrese para göndereceksiniz. SEND’e tıklayın, az önce aldığınız ödeme adresinizi girin ve göndermek istediğiniz  miktarı girin

Masternode Kurulumu İçin ÇOK ÖNEMLİ

 

Masternod’un başlaması için tamı tamına 1000 GIN göndermelisiniz, ne az ne fazla.

Instantsend” fonkiyonunu” ve “Subtract fee from amount” sekmelerini DESELECT yapmayı unutmayın. Ve  sekmenin sol alt köşesindeki SEND’e yine tıklayın

Cüzdanınızın TRANSACTIONS sekmesinde, bu ödemeye ait şunu göreceksiniz: “ payment to yourself”( kendine ödeme yap)

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

Şimdi masternod kurulumunu bitirmek için, cüzdanınıza geri gidin WALLET/TRANSACTIONS ve “ payment to yourself” işlemine   çift tıklayın ve en az bir tane doğrulama aldığınızdan emin olun.(STATUS:1/unconfirmed)

Aldıysanız :  doğrulama kutusundaki TRANSACTION ID kopyalayın

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

GINcoin platform tarayıcısına (browser)  geri dönün “ I have at least 1 confirmation, let’s proceed’ üzerine tıklayın ve TRANSACTION ID!i yapıştırın.

Submit’e tıklayın ve masternodenizin hazır olmasını bekleyin.

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ardından bir mesaj görmeniz gerekiyor, neredeyse işlemlerin bittiğini söyleyen bir mesaj ve sizi şu  yola yönlendiren bir mesa:Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

WALLET/TOOLS/OPEN MASTERNODE CONFIGURATION FILE ve bir emir yazın. Yazdıktan sonra enter’a bastıktan sonra kaydetmeniz ve kapatmanız gerekiyor. WALLET’i kapatın ve tekrar açın ve GINcoin platform peneceresindeki  CONTINUE basın. Göreceğiniz gibi bütün adımlar diyalog kutularıyla size yol gösteriyor.

Cüzdanınızı açtıktan sonra, tamamen senkronize olması için beklemeniz gerek.( pencerenin altında ki çubukta bunu göreceksiniz.)

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

 

DEBUG CONSOLE’a gidin ve GINCoin dialog kutusu içinde verilen emri yazın. ENTER ‘ a basın. SUCCES mesajını alacaksınız. Bu şekilde sonuçlandıysa tarayıcı  açık olarak beklemeniz gerek, taa ki yeni oluşmuş masternodenizin  network ağında bulunsun ve masternode detayları ile ekranda görünsün.

Vee Masternode Kurulumu bittiii

Masternode kurulumu Acemiler İçin Masternode Kurulumu Nasıl Yapılır?

 Bir masternode sahibisiniz.  Artık karşılığını görebilirsiniz.

Şimdi tüm yapmanız gereken, geriye yaslanmak, rahatlamak ve ara sıra, ne kadar para biriktirdiğinizi görmek ve masternodunuzun pasif olmaması adına hesabınızda  hosting ücreti için yeterince GIN olduğunu anlamak amacıyla masternodu kontrol etmek.

Bizden bu kadar..

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.