ABD’nin en büyük ikinci eyaletinde kriptoya resmi onay!

abd'nin en büyük ikinci eyaleti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin en büyük ikinci eyaletinde düzenleyiciler kriptoya resmi onay verdi. Detaylar haberimizde.

ABD’nin en büyük ikinci eyaletinde kriptoya resmi onay

Texas Bankacılık Departmanı bugün, yeterli protokollere sahip olmaları koşulu ile devlet tarafından lisanslı olan bankaların müşterilerinin adına kripto para birimi depolayabileceğini doğrulayan bir bildirim yayınladı.

ABD Hazine Bakanlığına bağlı Para Denetleme Ofisi’nin kararına göre ulusal tüzüğe sahip olan bankaların kripto para tutması önünde bir engel bulunmuyordu. Teksas, bu kararın lisanslı bankalar içinde geçerli olduğu kararını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl buna benzer bir duyuru yapılmış ve bu duyurunun ardından özel bankalar müşterileri adına kripto para saklama hizmeti vermeye başlamıştı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Alınan kara ile Teksas eyaletinde devlet bankalarının da bu hizmeti vermesi kararlaştırıldı. Teksas Bankacılık Departmanı tarından yapılan açıklama şu şekilde:

 “Bir bankanın sunmayı seçeceği sanal para saklama hizmetleri, bankanın uzmanlık alanına, risk değerlendirme yöntemlerine ve iş şekline bağlı olacaktır. Örneğin, banka müşterinin kendi sanal para birimi üzerinde doğrudan kontrolü elinde tutmasına izin verebilir. Ya da yalnızca kopyalarını saklamasını tercih edebilir. Alternatif olarak, banka müşterinin sanal para birimini doğrudan bankanın kontrolüne transfer etmesine olanak sağlayabilir ve daha sonra müşteri adına banka tarafından tutulan yeni özel anahtarlar oluşturabilir.”

Teksas’ta böyle bir kararın alınması kripto açısından son derece önemlidir. Şöyle ki,Eyalet bankacılığı tüzükleri federal tüzüklerden farklıdır ve finansal kurumlara bir dereceye kadar seçim olanağı sağlar. Ancak, 1999’dan beri, Teksas eyalet bankacılığı tüzükleri, ulusal bankalarla “süper parite” sağlamıştır. Başka bir deyişle, Teksas’ta lisanslı olan bir banka, federal olarak lisans verilen bir bankanın yapabileceği her şeyi yapabilir. Bu, Teksas’ı finans kurumlarının iş yapması için arzu edilen bir yer haline getiriyor.


Teksas yaklaşık 29 milyon nüfusu ile ABD’nin en büyük ikinci eyaleti. Eyaletin Gayri Safi Yurt İçi Hasılası (GSYİH) 1,7 trilyon dolar. Eyalet’in GSYİH’si bazı G7 ülkelerinden dahi fazla. Bu yönleri ile böylesine büyük bir ekonomiye sahip eyalette kripto paralar lehine alınan bu karar piyasa tarafından memnuniyetle karşılandı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ABD’nin en büyük ikinci eyaletinde kriptoya resmi onay!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.