1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. ABD’li senatörden Fed’e Bitcoin önerisi!

ABD’li senatörden Fed’e Bitcoin önerisi!

ABD’li senatörden Fed’e Bitcoin önerisi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, Fed’e Bitcoin için bir öneride bulundu. Detaylar haberimizde.

ABD’li senatörden Fed’e Bitcoin önerisi!

Çin’de Bitcoin yasaklarının başlamasının ardından Bitcoin madencileri operasyonlarını hızla dünyanın farklı yerlerine taşıdı. Bu yerlerin başında Amerika Birleşik Devletleri geliyor. Özellikle Teksas ve Wyoming yeni lokasyonların başında geliyor. Bu bölgelerin senatörlerinin Bitcoin’e açık destek verdiğini görüyoruz. Öyle ki önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ABD’nin kripto para madenciliğinin merkezi olacağı değerlendiriliyor.

İlgili: Bitcoin nedir,geleceği nasıl?

Senatodaki Bitcoin destekçilerinden biri olan Wyoming Senatörü Cynthia , Federal Rezerv’e (Fed), bir Bitcoin önerisinde bulundu. Lummis, bu hafta Orrin G. Hatch Vakfı tarafından düzenlenen bir web seminerinde konuştu. Kendisine, Fed Bitcoin alıp almaması gerektiği soruldu. Ünlü Senatör, Fed’in bilançosunda kesinlikle Bitcoin tutması gerektiğini savunuyor.

“Dürüst olmak gerekirse bunun harika bir fikir olduğunu ve yasal ve düzenleyici bir çerçeve olduğunda bunun çok anlamlı olacağını düşünüyorum. Tamamen ademi merkeziyetçi olması onu zamanla daha yaygın hale getirecek ve bence bu Fed’in bilançosunda tutması gereken bir şey olacak.”

Cumhuriyetçi senatör, aralık ayında bir taslak hazırladıklarını ve bu taslağı kripto para piyasasındaki oyuncalar fikir almak için gönderdiklerini belirtti. Önemi geri bildirimler aldıklarını vurgulayan Lummis, yakında bu taslağı yapılan düzenlemelerin ardından dosyalayacaklarını belirtti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Lider kripto para birimi Bitcoin, ABD’de ve dünyanın birçok yerinde yapılan yasal düzenleme tartışmalarının arasında kan kaybetmeye devam ediyor. Bitcoin, haftanın son gününe %3,5’lik bir değer kaybı ile girdi. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,461 dolardan işlem görerek yeniden 40,000 doların altına geriledi. Bitcoin’in toplam piyasa değeri ise 729 milyar dolara düştü.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin ABD’li senatörden Fed’e Bitcoin önerisi!

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: