Loading...
btc
BTC
-1.83%
Bitcoin
63.686,62 USDT
eth
ETH
-0.85%
Ethereum
3.483,07 USDT
bch
BCH
-1.67%
Bitcoin Cash
383,32 USDT
xrp
XRP
-0.15%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-2.19%
Litecoin
73,06 USDT
bnb
BNB
-1.05%
Binance Coin
581,52 USDT
sol
SOL
-2.17%
Solana
130,66 USDT
avax
AVAX
-0.61%
Avalanche
27,41 USDT
ada
ADA
-0.84%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
0.09%
Poladot
5,65 USDT
doge
DOGE
-1.32%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-1.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD’den kripto paralar için endişe verici haber

Bitcoin endişeli bekleyişe devam ediyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paralar için ABD’den endişe verici bir haber geldi. Öyle görünüyor ki dev bir şirket kripto hizmetlerini durduruyor. Bu olayın sebebi ve ayrıntılarına bakalım.

ABD’den kripto paralar için endişe verici haber

Dijital bankacılık uygulaması Revolut’un ABD’de kripto para ticareti hizmetlerini durduracağı yönünde haberler geliyor. Bunun başlıca sebebi olarak ise ABD’de düzenleyicilerin bu gelişmekte olan sektöre daha fazla baskı yapması gösteriliyor.

Bloomberg’de yer alan yeni bir habere göre, 33 milyar dolarlık bir platform olan Revolut, ABD’de bulunan müşterilerinin 2 Eylül’den sonra kripto para almasına izin vermeyecek. Uygulamanın bir ay sonra ise hesaplarında bulunan tüm kripto paralara erişimi kapatacağı bildiriliyor.

İlgili – Shiba Inu fiyatında kritik kırılma ve %15 yükseliş: Güncel SHIB teknik analizi

Kripto para sektörü son bir yılda birkaç ciddi iflas ve skandal yaşadı. Bu olaylar üzerine ABD’li düzenleyiciler bu sektörü daha fazla inceliyor ve baskı yapıyor.

Binance, SEC ile anlaşmaya vardı: İşte, müşteri fonlarının akıbeti

Revolut, Temmuz ayında Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) işlemlerini askıya almıştı. Bu kararı ise ABD Menkul Kıymetler Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu kripto paraları birer kayıtsız menkul kıymet olarak nitelendirmesi sonucu almıştı. SEC, kripto para borsaları Binance ve Coinbase’e açtığı davada bir dizi kripto parayı yasa dışı menkul kıymet olarak nitelendirmişti.

Bir hafta önce gelen haberlere göre ise SEC, Coinbase’den Bitcoin dışındaki tüm kripto para ticaretini durdurmasını istemişti.

İlgili – Bitcoin’in yükseleceğinden ‘çok çok eminim’ diyen ünlü analist bir seviyeye dikkat çekti

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Revolut da kripto para hizmetlerini durdurma kararı aldı. Sebep olarak ise ABD’deki düzenleyici ortam ve kripto paralarla ilgili belirsizlikler gösteriliyor.

Londra merkezli bir şirket olan Revolut, ABD’deki kripto para hizmetlerini durdurma kararlarının küresel çaptaki müşterilerinin sadece yüzde 1’i etkileyeceğini ifade ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.