1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD’den kripto paralar için endişe verici haber

ABD’den kripto paralar için endişe verici haber

ABD’den kripto paralar için endişe verici haber
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paralar için ABD’den endişe verici bir haber geldi. Öyle görünüyor ki dev bir şirket kripto hizmetlerini durduruyor. Bu olayın sebebi ve ayrıntılarına bakalım.

ABD’den kripto paralar için endişe verici haber

Dijital bankacılık uygulaması Revolut’un ABD’de kripto para ticareti hizmetlerini durduracağı yönünde haberler geliyor. Bunun başlıca sebebi olarak ise ABD’de düzenleyicilerin bu gelişmekte olan sektöre daha fazla baskı yapması gösteriliyor.

Bloomberg’de yer alan yeni bir habere göre, 33 milyar dolarlık bir platform olan Revolut, ABD’de bulunan müşterilerinin 2 Eylül’den sonra kripto para almasına izin vermeyecek. Uygulamanın bir ay sonra ise hesaplarında bulunan tüm kripto paralara erişimi kapatacağı bildiriliyor.

İlgili – Shiba Inu fiyatında kritik kırılma ve %15 yükseliş: Güncel SHIB teknik analizi

Kripto para sektörü son bir yılda birkaç ciddi iflas ve skandal yaşadı. Bu olaylar üzerine ABD’li düzenleyiciler bu sektörü daha fazla inceliyor ve baskı yapıyor.

Binance, SEC ile anlaşmaya vardı: İşte, müşteri fonlarının akıbeti

Revolut, Temmuz ayında Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) işlemlerini askıya almıştı. Bu kararı ise ABD Menkul Kıymetler Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu kripto paraları birer kayıtsız menkul kıymet olarak nitelendirmesi sonucu almıştı. SEC, kripto para borsaları Binance ve Coinbase’e açtığı davada bir dizi kripto parayı yasa dışı menkul kıymet olarak nitelendirmişti.

Bir hafta önce gelen haberlere göre ise SEC, Coinbase’den Bitcoin dışındaki tüm kripto para ticaretini durdurmasını istemişti.

İlgili – Bitcoin’in yükseleceğinden ‘çok çok eminim’ diyen ünlü analist bir seviyeye dikkat çekti

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Revolut da kripto para hizmetlerini durdurma kararı aldı. Sebep olarak ise ABD’deki düzenleyici ortam ve kripto paralarla ilgili belirsizlikler gösteriliyor.

Londra merkezli bir şirket olan Revolut, ABD’deki kripto para hizmetlerini durdurma kararlarının küresel çaptaki müşterilerinin sadece yüzde 1’i etkileyeceğini ifade ediyor.

Kaynak

Etiketler: