1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. ABD’den Bitcoin için çok önemli açıklamalar geliyor!

ABD’den Bitcoin için çok önemli açıklamalar geliyor!

ABD’den Bitcoin için çok önemli açıklamalar geliyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nde her geçen gün Bitcoin’e olan inanç artıyor. Üst düzey isimlerden yeni açıklamalar gekliyor. Detaylar haberimizde.

ABD’den Bitcoin için çok önemli açıklamalar geliyor!

Bitcoin madenciliğinin Çin’de yasaklanmasının ardından kendisine yeni lokasyonlar arayan madencilerin duraklarından biri de Amerika Birleşik Devletleri oldu. Çin’in bu kararından önce Bitcoin madencilik faaliyetlerinin %50’sine yakını Çin anakarasında yapılıyordu.

Çin’de yasaklanan madencilik operasyonları Kırgızistan, Hindistan ve ABD’ye taşındı. Bu lokasyonlardan Kırgızistan ve Hindistan’da da çok fazla tutunamadılar. Nihayetinde o dönemlerde de konuşulduğu gibi Bitcoin, daha öngörülebilir bir ülkeye ABD’ye kaydı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Amerika Birleşik Devletleri, Bitcoin’in merkezi olma yolunda ilerliyor. Ülkede üst düzey yöneticiler Bitcoin’e kapılarını açmak için kendi seçim bölgelerinde Bitcoin için kararlar almaya çalışıyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Teksas ve Wyoming eyaletleri Bitcoin’in benimsenmesi ve eyaletin Bitcoin merkezi olması için yoğun çaba gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde üst düzey yetkililer Teksas’ın önümüzdeki yıllarda kripto paranın merkezi olacağına inandıklarını açıklamıştı. Son olarak Teksas eyaletinin en büyük şehirlerinden biri olan Austin Belediye Başkanı, Steve Adler, belediye hizmetlerinde Bitcoin’in nasıl kullanılacağını araştırdıklarını açıkladı.

Öte yandan New Jersey senatörü Cory Anthony Booker, yaptığı açıklama ile Bitcoin ve kripto paraların önemine değinerek BTC’nin Amerikan ekonomisinin büyümesini sağlayabileceğini belirtti.

Son günlerde ABD’nin gündemindeki konulardan biri de kripto para düzenlemeleriydi. ABD yönetiminin sert bir tutum alacağına dair beklentiler oluşmuşken Başkan Joe Biden, yeni bir kararname imzaladı. Yeni emirde kripto paralara karşı ılımlı bir tavır sergilenmesi kripto dünyasında olumlu karşılandı.

ABD’nin kripto paralar konusunda alacağı tavrın dünya ülkelerine örnek olması bekleniyor. Bu nedenle gözler düzenlemenin yapılacağı asıl metinde olsa da bir yasağın gelmeyeceği rahatlıkla söylenebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,915 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde yatay bir seyir izledi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: