1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 881 milyon dolarlık SHIB ve MATIC biriktiren balinalar şimdi bu 2 altcoini alıyor

881 milyon dolarlık SHIB ve MATIC biriktiren balinalar şimdi bu 2 altcoini alıyor

881 milyon dolarlık SHIB ve MATIC biriktiren balinalar şimdi bu 2 altcoini alıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para balinaları kısa süre önce 900 milyon dolara yakın Shiba Inu (SHIB) ve Polygon (MATIC) biriktirdi. Şimdi ise hedeflerinde bu 2 Ethereum tabanlı altcoin var. Olayın ayrıntılarına bakalım.


881 milyon dolarlık SHIB ve MATIC biriktiren balinalar şimdi bu 2 altcoini alıyor

Blockchain izleme platformu Whale Stats, en büyük 1.000 Ethereum balinasının 671 milyon dolar değerinde Shiba Inu (SHIB) ve 210 milyon dolar değerinde Polygon (MATIC) biriktirdiğini duyurdu. Bu 881 milyon dolarlık kripto para alımından sonra balinaların hedefinde başka 2 altcoin var.

881 milyon dolarlık SHIB ve MATIC biriktiren balinalar şimdi bu 2 altcoini alıyor

Kaynak: WhaleStats

Whale Stats’in verilerine göre, eğer ETH’nin kendisi ve stabil coinler Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) hariç tutulursa, en büyük 1.000 Ethereum balinasının en çok sahip olduğu kripto paralar arasında ilk sırada SHIB kalmaya devam ediyor. İkinci sırada SHIB’in rakibi Dogecoin (DOGE) var ve onu da kısa bir farkla MATIC takip ediyor.

İlgili – Bitcoin balinalarından 5 dev BTC hareketi: İşte, paraların gittiği yerler

MATIC’ten sonra en büyük 1.000 Ethereum balinasının en çok aldığı coin Lido Staked Ether (stETH). StETH, değeri 1:1 oranında Ethereum’a eşit olan Lido Finance’in bir likidite staking türevi. Ethereum balinaları bu tokenden 174.821 dolar değerinde biriktirdi.

Balinaların daha sonra en çok aldığı altcoin ise merkezsiz oracle ağı Chainlink (LINK). En büyük 1.000 ETH balinasının elinde şu an 158.393 dolar değerinde LINK var.

Whale Stats, son bir günde balinaların LINK alımlarında dikkat çeken bir atış olduğunu bildiriyor. LINK fiyatı ise son 24 saatte yüzde 4 artarak 8,05 dolardan işlem görüyor.

İlgili – Shiba Inu bağlantılı 2 altcoinde yüzde 70 yükseliş: İşte, önemli sebebi

Son olarak ise bu balinaların elinde şu an 1.76 milyar dolarlık stabil coin olduğunu söyleyelim. Daha çok USDT ve USDC.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.