1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Son verilere göre, 45 bin dolar Bitcoin için çok ucuz

Son verilere göre, 45 bin dolar Bitcoin için çok ucuz

Son verilere göre, 45 bin dolar Bitcoin için çok ucuz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzmanlar “dijital altın” Bitcoin’in değerinin çok altında işlem gördüğünü düşünüyor.

45 bin dolar Bitcoin için çok ucuz!

Bitcoin için Dijital Altın yakıştırmaları tartışılmaya devam ediyor. Dünya genelinde hükumetler farklı pek çok nedenle daha sıkı finans politikaları takip ediyorlar. Bu durum merkezsiz kripto para alanının cazibesini her geçen gün daha da fazla artırıyor.

Son olarak Canada’da kısa süreliğine ilan edilen Olağanüstü Hal yasası ile, protestocuların banka hesapları donduruldu. Son olarak ise işgalci Rusya vatandaşları dünya genelinde yaptırım ve kısıtlamalara maruz kalıyor.

Bütün bu gelişmeler, Bitcoin piyasa değerinin, Altın’la kıyaslanmasının bir başka nedeni olarak karşımıza çıkıyor.

 

bitcoin Son verilere göre, 45 bin dolar Bitcoin için çok ucuz
Trade edilebien en büyük varlıkar. Kaynak:8marketca.com

Bu listeye baktığımızda, BTC, 837 milyon dolar ile Altın’ın %7’si kadar bir değere sahip. Burada günlük işlem hacmi ve kurumsal alıcıların ilgisi ana unsur olarak kabul edilir.

Nomics verilerine göre, Bitcoin 30 gün için 404 milyardolarlık işlem hacmi yakalamış durumda. Bu da günde 13.5 milyar dolar yapıyor. Grayscale Bitcoin Fun (GBTC)’yi de buna eklediğimizde. günlük 0.4 milyar daha elde ediyoruz. Böylelikle Bitcoin günlük toplam, 13.9 milyar dolarlık işlem hacmine sahip.

bitcoin Son verilere göre, 45 bin dolar Bitcoin için çok ucuz
Günlük ortalama işlem hacmi. Kaynak: gold.org

 

Gold.org verilerine göre, Altın günde 170 milyar dolar işlem hacmine sahip. Bu noktada Bitcoin, Altın’ın %8’i kadar işlem görüyor.

45.000 dolarla, Bitcoin’in ortalama işlem hacmi ve kurumsal yatırımcıların varlıkları, altın piyasalarıyla kabaca eşleşiyor. 850 milyon dolarlık piyasa değeri seviyesi yatırımcılar için kısa vadeli bir endişe nedeni olsa da, kripto para biriminin El Salvador’un Lightning Network teknolojisini kullanan mikro ödeme kanalları gibi yeni kullanım durumları ortaya çıkmaya devam ediyor.

“Dijital altın”, Bitcoin’in özelliklerinden yalnızca biri haline geldi. Bitcoin’in daha yüksek fiyatlanması kuvvetle muhtemel. Sonuç olarak ilerleyen süreçte, 45.000 dolar seviyesi uzak bir anı haline gelebilir.

canlı BTC fiyatı: $ 27,454.36

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: