1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 2022’de Cardano – ADA token’ın ne bekliyor?

2022’de Cardano – ADA token’ın ne bekliyor?

2022’de Cardano – ADA token’ın ne bekliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2022’de en iyi sıçrayış yapan kripto paralar arasında yer alan Cardano – ADA token’ı 2022’de bekliyor. Cardano takviminde neler var? Cardano CEO’su Charles Hoskinson bu sorulara cevap veriyor.


2022’de Cardano – ADA token’ın ne bekliyor?

Cardano – ADA token 2021’de olağan üstü bir performans gösterdi. 2021’e 0.17 dolar bandında giriş yapan ADA token, 2 Eylül 2021’de 3.10 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte ise 1.44 dolardan işlem görüyor.

Aşağıdaki grafikte Cardano – ADA token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Cardano fiyatları

Cardano CEO’su Charles Hoskinson’ın açıklamalarına göre 2022’de Cardano’yu yoğun bir gündem bekliyor. Akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapabilir hale gelen Cardano ağında 2022 boyunca bir birçok aplikasyon başlatılması bekleniyor. Özellikle DeFi ve DeX alanında Cardano’nun önemli girişimlere ev sahipliği yapması tahmin ediliyor.

2022’de Cardano mikro ödemeler konusunda önemli bir sistem kurmayı planlıyor. Bu sayede kripto para yatırımcıları kişiden kişiye hızlı ve oldukça ucuza fon transferi gerçekleştirebilecek. Cardano’nun bu atılımı sayesinde özellikle insani yardım kuruluşları, blockchain teknolojisi sayesinde yardımları ihtiyacı olan adreslere aracıya ihtiyaç duymadan ulaştırmayı hedefliyor.

Cardano, Linux Vakfı tarafından kurulan Hyperledger projesinin paydaşları arasında yer alıyor. Hoskinson, 2022’de Hyperledger projesi çerçevesinde önemli açılımlar bekliyor. Hyperledger’ın IBM, Intel ve SAP Arabia gibi önemli paydaşları bulunuyor. Hyperledger kurumsal firmalar tarafından kullanılan bir blockchain ağı geliştirmeyi hedefliyor.

2022’de Cardano akıllı sözleşme platformu olan Plutus ismini de yoğun biçimde duyacak gibiyiz. Plutus platformu 2022 yılı boyunca kadrosuna yeni bağımsız geliştiricileri katması bekleniyor.

Kaynak

İlgili!

Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.