1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 2021 Bitcoin boğası arkasındaki gerçekler

2021 Bitcoin boğası arkasındaki gerçekler

2021 Bitcoin boğası arkasındaki gerçekler
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 2021 yılına boğa koşusu ile başladı. BTC 2021 yılının ilk dakikalarında 28900 dolar seviyesinden işlem görüyordu, yalnızca bir haftanın sonunda BTC fiyatı 41.000 doları aşarak yeni ATH zirvesine oturdu.

Bitcoin 2021 boğa koşusu ardındaki gerçekler

Bitcoin 2021’e olağanüstü bir başlangıç yaptı ve BTC fiyatı 40.000 doları geçerek tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

Bitcoin fiyatı, özellikle PayPal gibi kurumsal firmaların artan ilgisinin de verdiği heyecanla, son 12 ayda %400 artış gösterdi.

Bitcoin’e kurumsal ilginin artmasıyla birlikte perakende alanı da bir hayli canlandı. Aralık ayında “balinaların” Bitcoin biriktirmeye devam etmesi 2021 Ocak ayında fiyatı inanılması güç noktalara taşıdı.

Salı günü yayımlanan Kraken raporunda, elinde en az 100 BTC olan balinalar, aralık ayında adreslerine 47500 BTC daha eklediler.

Balina adreslerinde bulunan Bitcoin miktarı 11.46 milyona ulaşırken, balina adres sayısı da 16,300’ü bulmuş durumda.

The firm owned by Alan Howard is planning a $ 1 billion crypto venture

Bu muazzam birikim fiyatların artmasında önemli bir rol üstleniyor. Sadece 2021 yılın ilk haftasında BTC fiyatı %40 oranında artış gösterdi.

Bütün bunların yanı sıra son aylarda Bitcoin için “dijital altın” yakıştırması da oldukça yoğunluk kazanmış görünüyor. Özellikle pandemi sonrası dünya çapında hükumetlerin para basmaya gitmeleri enflasyon doğuruken Bitcoin yatırımcısına bundan korunma fırsatı veriyor.

Bitcoin’in makro ölçekte büyümesi, ciddi fiyat artışlarıyla birlikte gelince, uzun süreli Bitcoin taraftarları mutluluğa boğuldu.

Şurası açık ki, çok uluslu şirketlerin ve kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesiyle birlikte Bitcoin için geri dönüşü olmayan bir yola girilmiş oldu. Bununla birlikte, özellikle perakende alıcısı için FOMO korkusu tekrar kendini göstermeye başladı denilebilir.

Bitcoin analisti Nathaniel Whittemore şöyle diyor;

Diğer makro hedgelerle karşılaştırıldığında, Bitcoin sadece daha ucuz değil, aynı zamanda çok daha cazip bir yükseliş potansiyeline sahip. Fiyatın eskisinden daha yüksek olması, değerinin hala düşük olmadığı anlamına gelmiyor.”

2021 bitcoin boğa

2021 Bitcoin boğası gündemde iken, bu noktada pek çok analistin de Bitcoin’ in bir düzeltme yapmak üzere olduğunu düşündüğü söyleyelim.

LMAX Group yöneticisi David Mercer, piyasaya daha ihtiyatlı yaklaşan analistlerden biri. Mercer şöyle söylüyor:

Geleceğin, varlık sınıfı için çok parlak olduğunu düşünsek de yolun çok sarsıntılı olmasını bekliyoruz.

Piyasanın genelinin, beklenen ve olması muhtemel bu sarsıntılara rağmen, uzun vadede Bitcoin fiyatının yükseleceğini düşündüğünü söylememiz gerekir.

Canlı BTC fiyatı: $ 27,025.24

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan topluluklar

Kaynak

Etiketler: