1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 2020’nin en iyi yatırımı hangi coin?

2020’nin en iyi yatırımı hangi coin?

2020’nin en iyi yatırımı hangi coin?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2020’nin en iyi yatırımı hangi coin? Öyle görünüyor ki Ethereum üzerinde çıkarılan kripto paralar, 2020 yılının en güçlü varlık sınıfını oluşturuyor. Bu varlıkların yılın başından bu yana olan ortalama getirileri yüzde 130.


2020’nin en iyi yatırımı hangi coin?

Ethereum (ETH) tabanlı varlıkların ortalama performansı, yılın başından bu yana (YTD) olan getiri olarak yüzde 130 değer kazandıklarını gösteriyor. Kripto para piyasası verilerini derleyen şirket Messari’nin raporu bunu gösteriyor.

Messari verileri Ethereum üzerinde bulunan toplam 178 varlığı değerlendirmeye alıyor. Bunların toplam piyasa değeri ise 63.7 milyar dolar. Yaklaşık olarak da toplam piyasanın yüzde 20’e yakın bir bölümünü oluşturuyorlar.

Aralarında stabil coinlerin de olduğu 124 kripto varlık yılın başından bu yana kazanç sağlamış görünüyor. Bu da Ethereum tabanlı tokenlerin yüzde 70’inin değer kazandığı anlamına geliyor. Özellikle de bu yıl Covid-19 dolayısıyla global piyasalarda yaşanan sıkıntılı döneme rağmen.

İlgili – Yeni Ethereum treni 150.000 ETH ile ilk seferine çıktı!

ETH tabanlı varlıkların yüzde 70’i kazançlı çıktı

2020'nin en iyi yatırımı hangi coin? Öyle görünüyor ki Ethereum üzerinde çıkarılan kripto paralar, 2020 yılının en güçlü varlık sınıfını oluşturuyor.

10 Ethereum tabanlı tokenin yılın başından bu yana olan kazançları yüzde 500’ü geçiyor. Bunlar arasında başlıca merkeziyetsiz finans protokolleri olan Bancor (BNT) ve Kyber Network (KNC) var.

Ethereum tabanlı piyasanın üçte biri yılın başlamasından bu yana değerini iki katından fazla artırdı. Ethereum’un kendisi de yılın başından bu yana yüzde 142’lik değer artışı ile en güçlü performans gösteren 41. kripto para.

15 tokenin ise tek haneli oranlarda değer kaybı yaşadığını görüyoruz. Dokuz varlık ise 2020’de şimdiye kadar değerlerinin yarıya yakınını kaybetti.

İlgili – Kripto dünyası sevinç çığlıkları atarken kimsenin sözünü etmediği risk ne?

Ethereum token sıralamasında stabil coinlerin hakimiyeti

Tether’i hariç tutarsak, sadece Ether ve Crypto.com Coin (CRO), piyasa değerine göre ilk 10 kripto arasına giriyor. Bunlara en yakını ise 12. sırada olan Chainlink (LINK).

Bitfinex’in Unus Sed Leo (LEO) token ve USD Coin (USDC) stabil coin de en büyük 20 krito arasına girenler.

Bu sıralamalar aynı zamanda şunu da gösteriyor. Stabil coin çıkaranlar arasında en popüler platform Ethereum. En büyük 25 ETH tabanlı varlık arasında yedi stabil coin var.

Kaynak