2020’de Bitcoin almak için 12 ikna edici sebep!

Bitcoin en iyi ikinci çeyrek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020’de Bitcoin almak için 12 ikna edici sebep! Analist Brandon Quittem, neden BTC alınmalı sorusuna cevap veriyor.


2020’de Bitcoin almak için 12 ikna edici sebep!

Popüler kripto para destekçisi Brandon Quittem, 2020’de Bitcoin almak konusunda 12 sebebi içeren bir liste hazırladı. Uzmanın sıraladığı bu sebeplere bakalım.

Performans, kaos, merak

Quittem ilk önce Bitcoin geçmiş performanslarına değiniyor. Son 10 yılda BTC en iyi performansa sahip varlık olarak dikkat çekiyor. BTC’nin getirisi (ROI) yüzde 8,900,000 civarında. Bu da tüm diğer varlıklara açık ara fark atıyor.

Hatta bu yıl bile Bitcoin’in yılın başından bu yana olan getirisi açısından S&P 500, altın ve devlet bonolarına yüzde 30 kazanç ile fark attığını da söyleyebiliriz.

İlgili – Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Analistin belirttiği ikinci sebep ise “Bitcoin’in belirsizlik/kaos ortamından beslenmesi”. 2020’de bunların hepsi var. İran ile gerilim, Covid-19 salgını, ekonomik çöküşler ve sair. Ona göre BTC bunun için doğmuş.

Quittem sebepleri sıralamaya devam ederken bir de “Bitcoin’in eğlenceli ve biraz da merak uyandırıcı” olduğunu da belirtiyor. Sonuçta çığır açan bir teknoloji ve insanları da “en azından küçük bir Bitcoin yatırımcı yapmaya” davet ediyor.

Dış dünyanın kabulü ve adil olması

Quittem, dördüncü ve beşinci sebep olarak Bitcoin’in “dış dünyadan” kabul görmesi ve adil bir ortam sunmasını dile getiriyor. Mesela ABD Kongre Üyesi Patrick McHenry’nin “Bitcoin’i bitirecek kapasitede değiliz” açıklamasını hatırlatıyor.


Ayrıca akıllı para diye adlandırılan yatırımcıların da bu alana olan ilgisini hatırlatıyor. Kısa süre önce popüler koruma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones da enflasyona karşı savaşmak için Bitcoin aldığını söylemişti.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Özgür düşünce ve kıtlık

Quittem sebeplerini şöyle sıralamaya devam ediyor: “Özgür düşünce açık bir toplumu destekler. Bitcoin paradır ve para da bir ifade tarzıdır. Ana cadde işletmeler acı çekerken hükümetlerin ve merkez bankalarının sadece arkadaşlarını kurtarmasını izlemek istemez misiniz? Dolarınızla oy verin: Bitcoin satın alın.”

Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısı özgür düşünceyi destekler ve özgürlüğü yansıtır olarak da yorumlanabilir. Bir diğer sebep ise BTC’nin az bulunma özelliği ile ilgili.

Popüler kripto para destekçisi Brandon Quittem, sıraladığı diğer sebepler arasında merkez bankalarının sürekli para basması karşısında BTC’nin madenciliğe dayanan yapısına da değiniyor. Ona göre BTC devrimsel bir teknoloji ile geldi ve değeri de zamanla anlaşılacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
2020’de Bitcoin almak için 12 ikna edici sebep!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.