Anasayfa Bitcoin Bitcoin Golden Cross gerçekleşti: En son yaşandığında BTC %165 yükselmişti

Bitcoin Golden Cross gerçekleşti: En son yaşandığında BTC %165 yükselmişti

Bitcoin Golden Cross gerçekleşti: En son yaşandığında BTC %165 yükselmişti
0
koinmedya_googlenews

O çok beklenen Bitcoin Golden Cross gerçekleşti. En son geçtiğimiz yıl Nisan ayında yaşanmış ve ardından da Mayıs – Haziran rallisi yaşanmıştı. Asıl soru şu: Söz konusu formasyon BTC fiyatına yeniden yüzde 165’lik ralli yaptırır mı? 


Bitcoin Golden Cross gerçekleşti: En son yaşandığında BTC %165 yükselmişti

Çok nadir görülen bir boğa sinyali bu hafta yaşandı. Genel olarak “Golden Cross” ismi veriliyor. Hem de Bitcoin’in 10,500 dolardan mevcut 9,800 dolardaki seviyesine düşüşüne rağmen Golden Cross gerçekleşti. Geçmişte bu teknik formasyon sonucu lider kripto paranın fiyatı orta vadede yükseliş yaşamıştı.

Son birkaç günde Bitcoin düşüş yaşıyor. BTC fiyatı 10,500 doları gördükten sonra şiddetli bir düşüş yaşadı ve yaklaşık 1,000 dolar değer kaybetti. 9,500 dolardan destek bulan kripto para, şu an bir miktar toparlanarak 9,750 dolardan işlem görüyor.

Bu keskin düşüşe rağmen, çok nadir görülen bir boğa sinyali bir kez daha grafiklerde boy gösterdi. Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması, kısa süre önce 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı.

Bu çok nadir görülen olaya “Golden Cross” ismi veriliyor. Geçmişte de benzer formasyon yaşandığında BTC fiyatı boğa hareketleri sergilemişti.

En son 22 Nisan 2019’da yaşanmıştı.

O çok beklenen Bitcoin Golden Cross gerçekleşti. En son geçtiğimiz yıl Nisan ayında yaşanmış ve ardından da Mayıs - Haziran rallisi yaşanmıştı. Asıl soru şu: Söz konusu formasyon BTC fiyatına yeniden yüzde 165’lik ralli yaptırır mı?

Yukarıdaki grafikten de görüldüğü gibi Nisan 2019’da yaşanan Bitcoin Golden Cross’tan sonra fiyat yükselmiş ve Haziran’da yaklaşık 14,000 dolarda yılın zirvesini kaydetmişti. Golde Cross’tan yaklaşık 60 gün sonra. Söz konusu dönemde yüzde 165’lik bir yükseliş kaydedilmişti.

Bitcoin şu an 9,750 dolar civarında işlem görüyor. Eğer tarih tekrar eder ve söz konusu formasyon da fiyata yükseliş ivmesi sağlarsa, yüzde 165’lik artış BTC fiyatını Nisan 2020’nin sonunda yaklaşık 26,000 dolara taşır. İlginç olan ise bunun hemen Mayıs’da yaşanacak halving öncesine denk gelmesi.

Bitcoin fiyat tahminlerine uyuyor

Bitcoin Golden Cross gerçekleşti ve zaten dile getirilen BTC fiyat tahminlerine de uyuyor.

Fundstrat’tan Tom Lee, lider kripto paranın fiyatının Temmuz’da 27,000 doları görebileceğini söylemişti. Ana dayanağı ise 200 günlük hareketli ortalama ile ilgili. Çünkü Bitcoin bu çizginin üzerine çıktığında ardından gelen altı ayda yüzde 190’lık bir ralli yapıyor. Ona göre yüzde 80 olayda bu doğru çıkıyor.

İlgili – Novogratz: Bitcoin 20.000 dolarlık zirveyi gözüne kestirdi

Mike Novogratz da yakın bir zamanda Bitcoin’in 20,000 doları 2020 yılında göreceğini söylemişti. Bütün bu tahminler mevcut Bitcoin Golde Cross ile de uyuşuyor.

Kaynak

Etiketler:
X