Anasayfa Bitcoin Donald Trump, Bitcoin ve kripto paralar hakkında ilk kez konuştu

Donald Trump, Bitcoin ve kripto paralar hakkında ilk kez konuştu

Donald Trump, Bitcoin ve kripto paralar hakkında ilk kez konuştu
0
koinmedya_googlenews

ABD başkanı Donald Trump, Bitcoin ve kripto paralar hakkında ilk kez konuştu. Dünyadaki en güçlü insan olarak tabir edebileceğiz ABD başkanın, Bitcoin ve kripto paralar hakkında yorum yapması oldukça önemlidir.

Trump, kripto paralar ile düşüncelerini açıklayan bir kaç twit attı. Büyük ihtimalle, FED’in Bitcoin ve Libra ile ilgili açıklamalarına bir cevap vermek istedi. Hem ABD başkanı hem de milyarderler klübüne üye bir işadamı olan Donald Trump, Bitcoin ve kripto paralar fanı olmadığını söyledi.

bkz:ABD Başkanı Trump’ın tweeti Bitcoin fiyatlarını arttırır mı?

Sebep olarak da, Bitcoin ve kripto paraların para niteliğini taşımadığına inanmadığını, herhangi bir değere bağlı olmadıklarını ve de  aşırı volatil olduklarını belirtti.

Trump bunları ifade ederken fiat paraların durumuna bakmayı ihmal etmiş, çünkü USD ve diğer fiat paralar birbirine benziyor. İnsanlar onlara değer verdikçe onlar değer kazanıyor. Bu bağlamda fiat paraların, Bitcoin ve kripto paralardan çok da farklı olduğunu söyleyemeyiz.

Trump yorumlarına devam etti. Düzenlenmemiş kripto piyasasının ‘yasa dışı faliyetleri kolaylaştıracağını’ belirterek, aslında bugüne kadar Bitcoin ve kripto paralar hakkındaki IRS ve FBI gibi kurumların görüşlerini ifade etmiş oldu.

Bitcoin topluluğunu rahatsız ettikten sonra, hamlelerini Libra’ya yöneltti:

Facebook Libra’nın “dijital para birimi” kısa ömürlü olacaktır. Facebook ve diğer şirketler banka olmak isterlerse,  Bankacılık Mevzuatı ile ilgili tüm şartları yerine getirmeliler ve hem Ulusal hem de diğer bankalar gibi tüm Bankacılık Düzenlemelerine tabi tutulmalılar…

Ancak derler ki, reklamın iyisi kötüsü olmaz. Trump varsın her twitinde piyasayı kötülesin, bu piyasanın toplumsal kabulunu hızlandıracaktır.

kaynak

 

 

X