Home Bitcoin Bitcoin; Tesla, Trump ve Kim Kardashian karşısındaki üstünlüğünü sürdürüyor
koinmedya_brave

Bitcoin; Tesla, Trump ve Kim Kardashian karşısındaki üstünlüğünü sürdürüyor

Bitcoin; Tesla, Trump ve Kim Kardashian karşısındaki üstünlüğünü sürdürüyor

0
“sportsbet”

Bitcoin, Tesla, Trump ve Kim Kardashian arama terimlerini popülerlikte geçti. Google Trends’e göre Bitcoin bu ünlü isimlerden çok daha fazla merak ediliyor. Bu da Bitcoin için iyi bir şey. Çünkü Bitcoin farkındalığının arttığını gösteriyor.


Bitcoin Tesla Trump ve Kim Kardashian – hangisi daha popüler?

ConsenSys, yakın zamanda bir blog yayını paylaşarak, Google Trends’te bazı çok yaygın konular ile Bitcoin’in popülaritesini kıyasladı. Öyle görünüyor ki Bitcoin, şu an aramalarda  Tesla, Donald Trump ve Kim Kardashian’ın geçmiş. Ethereum ise biraz daha geriden geliyor.

İlgili: Bitcoin Google aramalarında Donald Trump’ı geride bıraktı

bittrt_koinmedya

ConsenSys ekibi, Bitcoin’in popülerliğini farklı konularla ve şu an haberlerde trend olan isimlerle kıyasladı. İşte bu kıyaslama ile çıkan sonuç aşağıdaki şekildedir.

Bitcoin Tesla Trump ve Kim Kardashian

Her ne kadar Tesla’nın son zamanlarda Bitcoin’i geçtiği görülse de hâlâ Donald Trump ve Kim Kardashian önemli derecede geridedir. Söz konusu ekip bu sefer aynı kıyaslamayı Ethereum ile “İklim Değişikliği” arama terimi arasında yaptı. Bu sefer Bitcoin’den farklı bir sonuç görüyoruz.

Bitcoin Tesla Trump ve Kim Kardashian

Adil olmak gerekirse bu aslında iyi bir şeydir. Çünkü hali hazırda iklim değişikliği, Ethereum’a kıyasla çok daha fazla kişinin yaşamını etkiliyor. Ama grafikte birkaç noktada Ethereum’un öne geçtiğini göz önüne alırsak, bu durum gelecekte değişebilir.

İlgili: Tüm Bitcoinler kazıldıktan sonra ne olacak?

Benzer kıyaslama ve testler farklı kripto ve güncel konularla ilgili de yapılabilir. Ancak önemli olan bunun bir şeye işaret etmesidir. Genel olarak görülen o ki Bitcoin ile ilgili farkındalık giderek artıyor. Bu da Bitcoin’in insanlarda, anlamsız ünlüler ya da tartışmalı siyasi liderlerden çok daha fazla ilgi gördüğünü gösteriyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0