Home Altcoin Ripple ve Stellar’daki negatif uyumsuzluk kötü sinyaller veriyor

Ripple ve Stellar’daki negatif uyumsuzluk kötü sinyaller veriyor

Ripple ve Stellar’daki negatif uyumsuzluk kötü sinyaller veriyor

0

Ripple ve Stellar’daki negatif uyumsuzluk bazı teknik analistleri rahatsız etmiş durumda. Gelin grafiklere yakından bakalım.


Ripple ve Stellar’daki Negatif Uyumsuzluk Var – Dikkat

Ripple

koinmedya_brave

XRPUSD paritesinde uzun süren sessizlik dönemi bu hafta itibariyle bozulmuş oldu. XRP haftalık grafikte Ocak 2019’dan bu yana doji mumu oluşturuyordu. Doji mumu gövdenin ufak, fitillerin ise iki yönde uzadığı ve trend dönüşünü simgeleyen mum türüdür. Lakin trend boyunca bir kere görünür ve devamında yön değişir. XRP grafiğinde böyle olmadı. Arka arkaya sürekli doji mumu oluştuğu için analistlerin kafası son derece karışmıştı.

Bu hafta itibariyle yön yukarı kırıldığı için bazı analistler yönün belirlendiğini ifade ettiler. Lakin durum o kadar basit değil.

Günlük grafikte varlığın RSI ile olan ilişkisinde bir olumsuzluk göze çarpıyor. Şöyle ki fitiller dikkate alınmadan yani sadece mum gövdelerine baktığımızda fiyatın yükselme eğiliminde olduğunu görüyoruz. Ancak aynı zaman diliminde RSI daha alçak tepeler meydana getirmiş durumda. Bu durum teknik analiz dilinde negatif uyumsuzluk olarak adlandırılır ve pek hayra yorulmaz. Yani fiyat yükselişinin yeterli momentum ile desteklenmediği manasına gelir ki bu da düşüş emaresi olarak algılanır.

Stellar Lumens

XLMUSD haftalık grafiği Ripple’a göre daha iyi durumda. Şubat ayında kıpırdanmaya başlayan varlığın Mart ayında ciddi yükseliş rakamları yakaladığına şahit olduk. Haftalık grafikte MACD’nin pozitif cross-over yapması olumlu işaretlerden

Günlük grafik tıpkı XRP grafiğinde olduğu gibi negatif uyumsuzluk sinyali veriyor. Çarşamba günü yaşanan yükseliş devamında satış baskısı yedi ve bir miktar geri çekildi. Sonrasında yaşanan ikinci dalga yükseliş ise RSI desteğinden mahrum gerçekleşti. Ancak Stellar grafiği XRP’ye nazaran daha sağlıklı görünüyor. Şu an için bu ikisi arasında XRP’yi daha yakından izlemekte yarar var.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Stellar hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial