Home Kriptopara Haber Bitcoin 3.400 dolarda destek buldu – XRP, ETH ve BCH’da son durum

Bitcoin 3.400 dolarda destek buldu – XRP, ETH ve BCH’da son durum

Bitcoin 3.400 dolarda destek buldu – XRP, ETH ve BCH’da son durum

brave
0

Bitcoin 3.400 dolarda destek buldu. Birkaç gün içinde son bir yılın en düşük seviyelerini test etti.  Dün kripto piyasalarında yeni bir çöküş sürerken farklı paralar birbirlerini sollama yarışına girdi. 

Bitcoin 3.400 dolarda destek buldu

CoinMarketCap’te beşinci sırada yer alan Bitcoin SV (BSV), Bitcoin Cash’in (BCH) hard fork , artık hem BSV hem de Bitcoin Cash’i devralmış olan büyük stablecoin Tether (USDT) ile listede yer alıyor. Tether’ın piyasa değeri şu an 1,8 milyar doların üzerindedir, BCH ve BSV ise yaklaşık 1,8 milyar dolarlık piyasa hacmiyle neredeyse eşittir ve aynı zamanda yaklaşık 100 dolarlık bir fiyatla işlem görmektedirler.

Geçtiğimiz günlerde, Winklevoss ikizlerinin kripto borsası Gemini, Bitcoin Cash’in velayetinin listesini açıkladı ve platformlarının “sadece Bitcoin ABC network  için destek sağlayacağını” sözlerine ekledi.

7 Kripto Para Kaynak:CointelegraphBitcoin (BTC)

Yaklaşık yüzde 0,7 değer kaybederek ve 3,399 dolardan işlem gördü. Dün, 7 Aralık’ta , en büyük kripto para, Ağustos 2017’den bu yana en düşük fiyatı olan yeni bir rekorun kırılmasıyla 3,280 $ seviyesine kadar geriledi. Şu anki pazar payı neredeyse yüzde 55’e ulaşan Bitcoin, gün içinde 3.450 $ eşiğini aştı.

Bitcoin 24-saat fiyat grafiği. Source: CoinMarketCap Bitcoin Price Index

İkinci kripto para birimi olan Ripple (XRP), son 24 saatte yaklaşık yüzde 1,7 oranında azaldı ve baskıda 0.29 $ seviyesinden işlem gördü.

Resim

Ripple 24-saat fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap Ripple Price Index

Buna karşılık, piyasadaki üçüncü kripto-para birimi olan Ethereum (ETH) yaklaşık yüzde 3,8 oranında artarak yaklaşık 90 $ ‘dan işlem görüyor. Büyük altcoin, Mayıs 2017’den bu yana ilk kez çift haneli bir eşiğe düştü.

Dün, Ethereum çekirdek geliştiricileri , 14 Ocak 2019’dan sonra gerçekleşeceği tahmin edilen 7,080,000 blokta uzun zamandır beklenen Konstantinople hard fork’unu başlatmaya karar verdiler

Ethereum tüm zamanların fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap Ethereum Fiyat Endeksi

Market Cap’e göre sekizinci sırada yer alan EOS, pazardaki en büyük 20 bozuk para arasında en büyük kayıpları görüyor. Madeni para, 1,67 $ seviyesinde işlem görüyor . Bu, haftada yüzde 43’ten fazla düşüş.

Piyasalar bir başka konsolidasyon girişiminde bulunurken, bazı kripto para birimleri 24 saat boyunca yeterli büyümeyi görmeyi başardı. CoinMarketCap’e göre, ZCash (ZEC) ve Dash (DASH), sırasıyla 57 $ ve 67 $seviyesinde işlem görüyor.

Toplam piyasa kapitalizasyonu, bugün 107 milyar dolara eşittir. Günün erken saatlerinde, piyasa değeri, 2017 yılı Ağustos ayından bu yana kaydedilen en düşük rekor olan 103 milyar dolar seviyesine geriledi – Bitcoin’in fiyat dinamiklerine benzer. Günlük ticaret hacmi 16 milyar dolardan fazladır

Toplam piyasa kapitalizasyon şeması. Kaynak: CoinMarketCap
Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave