Home Altcoin Altcoin Haber Çin Hükümeti’ne Göre En İyisi EOS Blockchain

Çin Hükümeti’ne Göre En İyisi EOS Blockchain

Çin Hükümeti’ne Göre En İyisi EOS Blockchain


0
EOS Blockchain, Çin Hükümeti’ne göre en iyi teknolojiye sahip. Blockchain projelerinin aylık değerlendirmelerinin ikinci sonucu, Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığının Çin Bilgi Sektörü Geliştirme Merkezi (CCID) tarafından duyuruldu.


Çin hükumetine göre en iyisi EOS Blockchain

Sonuçlar 20 Haziran’da Şanghay’da açıklandı ve toplam 30 adet kripto projesine yer verildi. İlk endekste sunulan bilgilere göre, “Birinci sınıf yerli uzmanlar ve akademisyenler” ekibi çalışmayı gerçekleştirdi. En son haber EOS’u zirveye çıkardı ve Ethereum’u ise ikinciliğe düşürdü. Bitcoin (BTC) gerilerde 17. sırada yer alıyor. EOS Blockchain zirvede olması ve diğer iddialı projelerin hiç puan alamaması şaşkınlığa sebep oldu.

EOS Blockchain projesi, ilk çalışmada yer almadı, ancak ilk katılımda toplam 161.5 puan aldı. Ethereum 138.4 ile 2. sıraya geriledi, Bitcoin ise 91,5 puan ile çok arkalarda kaldı (17. Sıra).

Çalışmanın ve sıralamanın, kripto sıralamasına uygulanan geleneksel göstergelere odaklanmadığı not edilmeli. Mesela, likidite veya işlem hacmi ve fiyat gibi faktörlere yer yok. Kripto para birimlerinden en çok istenen öz-niteliklerden birini dikkate almıyor gibi görünüyor: Merkeziyetsizliği

EOS Blockchain  Neden Zirvede?

CCID’ye göre, EOS Blockchain sıralamada herhangi bir kripto para projesinden daha yüksek puan aldı. Puanlar  “işlem onaylama verimliliğinde, ağ çıkışında ve işlem maliyetlerinde olağanüstü teknik avantajlar” dan kaynaklanmaktadır. Krpto puanlanmasındaki en önemli etkenler,  blok zincirini etkileme potansiyeline sahip olmasıdır.

Topluluğun çoğu, özellikle de Çin’de popüler olan EOS’un , Ethereumun yerini alacağına inanıyor. Bu nitelikler, EOStan beklenen gelişmelerdi fakat açıkca söylemek gerekirse çok azının zirveye yakın bir yerde olması bekleniyordu.

EOS Blockchain projesi gecikmeli de olsa 15 Haziran’da ana sunucusunu piyasaya sürdüğü için çok zor zamanlar geçirdi. Teknik kısımlar ve ağ sorunları ile ilgili çeşitli problemler vardı. En son olay, yaklaşık 27 hesabın dondurulması ile ilgili. EOS Blockchain‘in  yönetim yapısı sert eleştirilere maruz kaldı ve ekip ölçeklenebilirliğine ve güvenliği düşünmeden hızlı işlem kapasitesine öncelik vermekle suçlandı.

Bu nedenle, platformun blok üreticileri için 21 delege kullanması zayıf bir bağlantı olarak görülmüştür ve bu bir istikrarsızlık kaynağı olabilir. Ancak, raporun EOS’u öne çıkarmasının ana nedeni Çin hükümetinin blok zincir ve kripto para birimindeki ilgisinden kaynaklanmaktadır.

Çinli otoriteler, kripto para birimine, özellikle de ülke ile bağlantıları olanlara daha çok odaklanmış durumda.

Blockchain’in, gelecekteki teknolojik gelişmelerde hayati bir rol oynayacağına inanılıyor. Otoritelere göre Blockchain, sadece inovasyona yol açması değil, aynı zamanda küresel ekonomik yapıları yeniden şekillendirmesi de muhtemel.

EOS’un Geleceği

EOS, Haziran ayında mainnet’ini piyasaya sürmeden önce birçok vaatlerde bulundu. Eğer bir tökezleme yaşamaz ve her şey yolunda giderse, o zaman stabilize kalabilir ve Ethereum‘a meydan okumaya devam edebilir. EOS Blockchain ekibi için temel zorluk, geliştirici güvenini geri kazanmak ve topluluğun bir yöne çekilmesini sağlamaktır.

EOS fiyatı son 30 gün içinde yaklaşık yüzde 3 oranında geriledi. Haberin yazıldığı sıralarda, 8.29 $ ‘da işlem görmektedir. 7,4 milyar dolarlık bir piyasa değeri var ve marketcap’te 5. sırada yer almaktadır.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya