1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 19k’ya takılan Bitcoin’de 2020’den sonra görülen en kötü hafta riski

19k’ya takılan Bitcoin’de 2020’den sonra görülen en kötü hafta riski

19k’ya takılan Bitcoin’de 2020’den sonra görülen en kötü hafta riski
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) fiyat bu hafta 19,000 dolara takılırken, şimdi iki yıl önceki seviyeden bir haftalık kapanış yapma riski ile karşı karşıya. BTC’de son durumun ne olduğuna bakalım.


19k’ya takılan Bitcoin’de 2020’den sonra görülen en kötü hafta riski

Bitcoin (BTC) fiyatı 25 Eylül 2020’den bu yana görülen en düşük haftalık kapanışa doğru ilerliyor. Makro ekonomik planda olan sorunlar BTC fiyatı için kötü bir gidişata işaret ediyor.

Traderler Bitcoin için “önemli bir haftaya” hazırlanıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verileri şunu gösteriyor. BTC/USD paritesi haftalık mum kapanışına saatler kala 19,000 dolar civarında işlem görüyor.

Tabii haftalık açılıştan sadece 400 dolar geride olduğunu söyleyelim. Yine de bu bile traderler için çok az iyimserlik sağlıyor. Çünkü lider kripto para önümüzdeki günlerde daha fazla kan kaybı yaşayabilir.

İlgili – Bitcoin fiyatına kesişen 2 direncin baskısı: Güncel BTC teknik analizi

Popüler trade hesabı Crypto Yoddha, Twitter üzerinden takipçilerine, “Tüm bir hafta pazartesi gününün işlem aralığında işlem görmeye devam etti. Haftalık kapanış ayı olacak.” diyerek haftanın özetini yaptı. Açıklamanın devamında şöyle deniliyor:

“Ayrıca işlem aralığının alt sınırında konsolide oluyor. Pozisyon almadan önce sıçrama yapması gerekiyor. Gelecek hafta önemli olacak. Sebebi üçüncü çeyrek ve aylık kapanışın olması.”

Makro plan üzerinden değerlendirmelerde bulunan analist Alex Krueger ise 19 Eylül kapanışının 2022 yılının en düşük seviyesi olduğunu vurguluyor. Şöyle açıklıyor: “Şimdi yukarıdan çok aşağıya bakıyorum.”

19k’ya takılan Bitcoin’de 2020’den sonra görülen en kötü hafta riski

BTC/USD 1 hafta mum grafiği (Bitstamp) Kaynak: TradingView

İlgili – Kripto analist Bitcoin ve bir Ethereum rakibinde büyük sıçrama bekliyor: İşte, hedefleri

Trade şirketi Eight’in kurucusu ve CEO’su Michael van de Poppe ise piyasadaki volatilite ve ABD Doları Endeksine (DXY) dikkat çekiyor. DXY, son 28 yılın en yüksek seviyesine ulaşırken, bu durum Bitcoin gibi tüm risk varlıklarına büyük bir baskı uyguluyor. Sonuç olarak Bitcoin fiyatı 20,000 dolar seviyesinin altında kurtulamıyor.

Kaynak

Etiketler: