BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 12 Eylül Cardano ADA için tarihi bir gün!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

12 Eylül Cardano ADA için tarihi bir gün!

12 Eylül Cardano ADA için tarihi bir gün!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano ADA gün sonuna doğru depara kalktı ve %10’un üzerinde değer artışı ile 2.70 doların üzerinde çıktı. Cardano ADA için yârin (12 Eylül) tarihi bir gün!


12 Eylül Cardano ADA için tarihi bir gün!

Cardano ADA yazının kaleme alındığı saatte 2.75 dolardan işlem görüyor. ADA en yüksek değerini 2 Eylül’de 3.10 dolar ile gördü. 7 Eylül’de piyasada yaşanan deprem ADA fiyatlarını da olumsuz etkiledi ve parite 2 dolara kadar düştü. Uzun vadede ADA fiyatlarında yaşanan değer artışı, hep 12 Eylül tarihi içindi. 12 Eylül Cardano için önemli bir gün.


Cardano ağında 12 Eylül’de Alonzo adı verilen bir hardfork yani güncelleme yaşanacak. Bu sayede Cardano ağı artık akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapabilecek.

Cardano uzun süredir Shelley güncellemesi adı verilen uzun soluklu bir evrim geçiriyor. Bu sayede Cardano, ağını Ethereum gibi PoW sisteminden PoS sistemine taşıyor ve Ethereum gibi akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapabilecek bir blockchain geliştiriyor.

Etthereum’u değerli yapan Ethereum ağında işlem gören DeFi’ler, aplikasyonlar, akıllı sözleşmeler ve ERC-20 tokenları. Bu sakinler sayesinde Ethereum ağı, finansal piyasalarda ve reel ekonomide blockchain tabanlı dönüşüm gerçekleştiriyor. Ethereum’un bu misyonu yüklenmesinde Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’un katkısı büyük.

Lütfen Bkz: Kripto piyasalar krizdeyken bu kripto %100 değer kazandı!

Charles Hoskinson, Ethereum ile yollarını ayırdıktan sonra kendi projesi olan Cardano’yu geliştirdi. Cardano da Ethereum gibi 12 Eylül’den sonra birçok akıllı sözleşmeye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Hatta Cardano ağı Ethereum’a kıyasla daha ölçeklendirilebilir ağa sahip olması Cardano’yu Ethereum’un da önüne taşıyabilir.

Ethereum ağındaki DeFi platformlarında yazının kaleme alındığı saatte 7.3 milyon adet Ethereum (24 milyar dolar) depozito edilmiş durumda. Bu miktar Cardano’nun ulaşabileceği potansiyeli gösteriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.