1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 1 satoshi bile etmeyen kripto paralar hangileri?

1 satoshi bile etmeyen kripto paralar hangileri?

1 satoshi bile etmeyen kripto paralar hangileri?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

1 Satoshi ne kadar ediyor? Bitcoin’in en küçük bölümü olan Satoshi, 0.000001 Bitcoin ediyor. Bu kadar küçük olmasına rağmen, bazı ülkelerin para birimleri bir Satohi ancak ediyor. Yani bu ülkede bir Bitcoin almak için yerel parayla tam 1 milyona sahip olmanız gerekiyor.


1 Satoshi ne kadardır?

Dünya ekonomisi finansal sıkıntılarla yüzleşiyor. Böyle bir ortamda bazı yerel para birimleri de kan kaybediyor. Bu paraların Bitcoin cinsinden değerine baktığımızda ise çok da iyi görünmediklerini söyleyebiliriz. Aşağıdaki ülke paraları şu an en düşük değer olduğu için 1 Satoshi ediyor. Yani bu paralar 0.000001 Bitcoin değerindedir.

İlgili: Libra whitepaperı dev ortaklıkları gözler önüne serdi

Paraguay Guaranisi (PYG)

Finans alanında Paraguay ile ilgili çok fazla şey bilinmiyor. Bilinen şey ise bu günlerde Güney Amerika’nın en fakir ülkelerinden biri olmasıdır. Böyle olunca da yerel para birimi Paraguay Guaranisi’nin (PYG) değeri de pek sağlıklı görünmüyor. Bir PYG 0.00016 ABD doları ediyor. Ya da 1 Satoshi değerindedir. Bu da mevcut fiyatı üzerinden bir Bitcoin alabilmek için 100 milyon PYG gerekiyor demektir. Bu da eğer Paraguay’da Bitcoin sahibi varsa ancak milyonerlerdir.

Laos Kipi (LAK)

Finansal hareketlilik anlamında Laos’u hiçbir zaman önemli manşetlerde göremeyiz. Aynı zamanda olumsuz finansal gelişmeler anlamında da pek haberlerde yer almıyor. Buna rağmen en iyi durumda bile ülke ekonomisi pek iç açıcı değildir. Yerel para birimi Laos Kipi, 0.00011 ABD Doları ediyor. Ya da 1 Satoshi. Bu da Laos Kipi’nin Paraguay Guaranisi’nden biraz daha değerli yapıyor. Yine de çok fazla değil.

İlgili: Kripto para servisi başlatan Lihtenştayn bankasının trafiği 9 kat arttı

Gine Frangı (GNF)

Fiat para birimlerinin asla 1 Satoshi’den daha yüksek bir değere sahip olmayacağı belli bir eşik değeri vardır. Gine Frangı için de durumlar iyi görünmüyor. Eskiden koloni olan Gine, son yıllarda bütün Afrika ülkeleri gibi kendi finansal problemleri ile yüzleşiyor. Bir GNF’nin değeri 0.00011 ABD Doları’dır ve bu da Laos Kipi ile aynı değerde olduğu anlamına geliyor.

Sierra Leone Leonesi (SLL)

0.00011 ABD Doları değeri gösteren para birimleri kulübüne Sierra Leone Leonesi (SLL) de katılıyor. Sierra Leone son yıllarda pek finansal gelişmeleri ve istikrarı ile bilinen bir ülke değil. Ancak yine de Afrika kıtasında bazı bölgeler daha iyi durumdadır. SLL’nin değeri de 1 Satoshi ediyor. Yani 1 Bitcoin için 1 milyon SLL sahibi olmanı gerekiyor. Ancak yine de bu 1 milyon SLL’de size pek bir şey katmıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.