Home Kripto para Haber Kripto para servisi başlatan Lihtenştayn bankasının trafiği 9 kat arttı

Kripto para servisi başlatan Lihtenştayn bankasının trafiği 9 kat arttı

Kripto para servisi başlatan Lihtenştayn bankasının trafiği 9 kat arttı

0
“sportsbet”

Kripto para servisi başlatan Avrupa’nın küçük ülkesi Lihtenştayn’de bir bankanın sitesinin trafiği yüzde 900 arttı. Ülke özellikle kripto dostu yaklaşımı ve yasaları ile biliniyor.


Kripto para servisi başlatan bankaya ziyaretçi akını

Lihtenştayn’d bir bankanın popülerliği, kripto ile ilgili servislerin kullanıma sunulması nedeniyle hızla yükseldi. Frick Bankası’nın internet trafiği, söz konusu servislerin başlatılmasından sonra yüzde 900 arttı.

İlgili: Crypterium dünyanın ilk Bitcoin kartını tanıtıyor

Avrupa’nın küçük devleti Lihtenştayn, kıtanın en kripto dostu ülkesidir. Ülkedeki başka bir banka “Union Service Bank” da geçen sene kendi stabil coin ve tahvil tokenini çıkarmıştı. Lihtenştayn’ın ulusal postası da kripto alım satım işlemleri hizmeti sunuyor. Binance de küresel yayılmasının bir parçası olarak, 2018’de bu ülkede yeni fiat-kripto borsası açmıştı.

Lihtenştayn yasal zeminin de desteği ile Frick Bankası da yeni finansal inovasyonları benimsiyor. Banka, Mart 2018’den bu yana müşterilerine fiat para ile kripto almak seçeneği sunuyor. Ayrıca müşterilerinin dijital varlıkları için kendine ait soğuk cüzdan hizmeti de geliştirmişti. Banka ile ilgili son haberlerde, bu hizmetlerin bankanın internet trafiğini yüzde 900 artırdığı bilgisi yer alıyor.

İlgili: Goldbug Schiff: Facebook’un kripto parası Bitcoin için kötü

BeinCrypto’ya göre bu aslında çok büyük bir artış da olmayabilir. Çünkü zaten mevcut trafik çok düşük olabilirdi. Kripto hizmetleri öncesi bankanın sitesine aylık 200 ziyaretçi uğruyordu. Frick Bankası’nın sitenin trafiği şimdi ise aylık 1250 çıktı. Tabii ülkenin küçüklüğünü de göz önüne alırsak, bu rakam çok daha büyük görünüyor. 1250 ziyaretçi, ülkenin 40,000 kişilik nüfusu ile kıyaslandığında çok iyi bir rakamdır. Bu da gelecek yıl ülkede kriptoya olan ilginin çok daha artabileceğini gösteriyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0