Loading...
btc
BTC
0.22%
Bitcoin
64.287,37 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.500,98 USDT
bch
BCH
0.07%
Bitcoin Cash
383,23 USDT
xrp
XRP
-0.39%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.37%
Litecoin
73,89 USDT
bnb
BNB
-0.33%
Binance Coin
584,20 USDT
sol
SOL
0.58%
Solana
135,38 USDT
avax
AVAX
-6.07%
Avalanche
25,81 USDT
ada
ADA
-0.39%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
5,58 USDT
doge
DOGE
0.12%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.59%
Shiba Inu
0,00 USDT

Morgan Creek: Bitcoin önümüzdeki 10 yılda en iyi yatırım

Bitcoin önümüzdeki 10 yılda en iyi yatırım olacak. Bu sözler, CNBC'de yayınlanan piyasa programı Fast Money'ın bu haftaki konuğu, Morgan Creek Capital
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin önümüzdeki 10 yılda en iyi yatırım olacak. Bu sözler, CNBC’de yayınlanan piyasa programı Fast Money’ın bu haftaki konuğu, Morgan Creek Capital Management’ın Kurucusu, SEC’in kayıtlı yatırım danışmanın İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve Baş Yatırım Yöneticisi (CIO) Mark Yusko’ya ait. Yusko, neden Bitcoin (BTC) “herkesin portföyünde olmalı.” sorusunun yanıtını verdi.


Bitcoin önümüzdeki 10 yılda en iyi yatırım- Morgan Creek

Yusko, CNBC sunucusu Melissa Lee ile röportajına, Amerikan borsasının bu yılın sonuna kadar % 12-14 kaybederse kendisini şaşırtmayacağını söyleyerek başladı. Bu nedenle özellikle Çin, Arjantin, Rusya, Brezilya, Güney Kore ve Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler hakkında gelişmelerin daha kaygı verici olduğunu belirtti.

bkz: Bitcoin’in 10k doları geçmesi tüm görüntüyü değiştirecektir

Ayrıca, Amerika’nın merkez bankası Federal Rezerv Sistemi’nin (FED) yakın gelecekte faiz arttırmak yerine faiz oranlarında indirim yapmasının daha muhtemel olduğuna inanıyor. Çünkü FED global ekonomide bir tür durgunluk beklediğini ileri sürüyor. (2001 durgunluğuna rahmet okutacak cinsten)

bkz: Swiss Franck Muller’den Bitcoin soğuk cüzdan özellikli lüks kol saati

Fast Money programın devamlı konuğu olan Brian Kelly, kripto hedge fonu BKCM LLC’nin kurucusu ve CEO’su, Yusko’nun bu açıklamalarından sonra bunun ABD’li yatırımcılar için “korkunç” olduğunu söyledi ve paralarını korumak için en iyi seçeneğin nerede olacağını sordu ve “Lütfen Bitcoin!” demesini istedi.

Morgan Creek CEO’su “Kesinlikle Bitcoin diyebilirim!” cevabını verdi. Ve sözlerine şöyle devam etti:

Görüyorsunuz, efsanevi ABD’li yatırımcı Warren Buffett, 2017 yılında Amerikan borsa endeksi S&P 500’ün (SPX) 5 fon grubundan daha iyi performans göstereceğine bahse girdi ve 1 milyon dolar kazandı.

bkz: Morgan Creek CEO’su Yusko: Bitcoin 500.000 dolara yükselecek

Bununla birlikte, Buffett’in aksine, Morgan Creek yeni oluşan bu varlık sınıfına güveniyor ve kripto paralara tam 1 milyon dolarlık bahse giriyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde Bitcoin’in S&P 500’den daha iyi performans göstereceğini belirtti. Kazanan parayı hayır kurumuna bağışlayacak (Buffett’in bahsinde olduğu gibi).

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.