BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 1.5 milyar XRP’lik devasa Ripple balina işlemi!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

1.5 milyar XRP’lik devasa Ripple balina işlemi!

1.5 milyar XRP’lik devasa Ripple balina işlemi!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Balinalara ait büyük kripto para işlemlerini takip eden popüler bir hesap, son 24 saat içinde yaklaşık 1.5 milyar XRP’nin taşındığı Ripple balina işlemleri tespit etti.

Ripple balina işlemlerinin arkasında kim var?

Ripple balinaları yine harekete geçti! Balinalara ait büyük kripto para işlemlerini takip eden popüler hesap Whale Alert, son 24 saat içinde dev bir kripto borsası ve Fintech şirketi Ripple tarafından devasa miktarda XRP transferleri gerçekleştirildiğini ortaya koyuyor. 

Balinalara ait büyük kripto para işlemlerini takip eden popüler bir hesap, son 24 saat içinde yaklaşık 1.5 milyar XRP'nin taşındığı Ripple balina işlemleri tespit etti.

Çin merkezli Huobi borsası yarım milyar XRP transferi yaparken, Ripple emanet hesaba 900 milyon XRP gönderdi.” 

Bu devasa Ripple balina işlemleri, büyük kripto para işlemlerini takip eden Whale Alert tarafından tespit edildi. Balina takipçisi, son 24 saat içinde Ripple ve kripto devi Huobi tarafından yaklaşık 1.5 milyar XRP’lik işlemler yapıldığını tespit etti.

  • DLT veri takip platformu ayrıca, Çin merkezli kripto devi Huobi’nin yarım milyar XRP aktardığını paylaştı.
  • Bu arada, kripto paranın arkasındaki şirket olan Ripple, emanetten 1.000.000.000 token çıkardıktan sonra, yaklaşık 900 milyon XRP’yi emanet hesaba geri kilitledi.
1.5 milyar XRP'lik devasa Ripple balina işlemi!
  • Huobi’den 515 milyon XRP’lik transfer!

Whale Alert, Çin merkezli en büyük kripto borsası tarafından yaklaşık 530 milyon doların taşındığı iki transferin ayrıntılarını Twitter’dan yayınladı.

490 milyon XRP, Huobi cüzdanları arasında taşındı. Bundan önce platform, Binance borsasına yaklaşık 25 milyon XRP gönderdi. Bu iki işlemin toplam değeri ise 528.911.442$’dır.

  • San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple Labs, XRP’yi Huobi’ye aktarmaya devam ediyor!

Dev transferler gerçekleşirken, bu arada Ripple’dan Huobi’ye günlük XRP transferleri de devam ediyor. Bithomp tarafından paylaşılan veriler, 5 Mayıs’tan bu yana fintech devinin Huobi’ye 6.679.600 token gönderdiğini gösteriyor.

Böylece, son dört gün içinde Ripple, Huobi’ye 26.8 milyon XRP’yi gönderdi. Geçen hafta, şirket tarafından Houbi’ye gönderilen günlük XRP miktarı 4.195.300 XRP’ye ulaştı.

Ripple, 900 milyon tokenin kilidini açtı!

Bu arada Fintech devi 1 Haziran’da, escrow olarak bilinen emanet hesaptan 1 milyar token çıkardıktan sonra, bugün 900 milyon XRP’yi emanet hesaba geri taşıdı. Yaklaşık 100 milyon XRP’yi, daha sonra kullanmak üzere cüzdanında bıraktı.

Ripple, bu işlemi genellikle her ayın ilk gününde gerçekleştiriyor. Kısa bir süre sonra, serbest bırakılan XRP’nin (bazen tamamı) büyük bir kısmı emanet hesaba geri gönderiyor.

Ripple bu prosedürün ekosisteminin gelişmesi için gerekli olduğunu ifade ediyor. Ve müşterilerine XRP sağlamak ve kripto borsalarında kripto paranın likiditesini desteklemek için bunu birkaç yıldır yapıyor.

Ripple’ın XRP tokeni, 2012 yılında oluşturulan kripto para birimi alanındaki en eski projelerden biri olarak biliniyor. Şirketin yerel tokeni olan XRP, düşük işlem ücretleri ve hızlı işlem süreleriyle rekabet ortamı yarattı.

Ancak bu avantajlara rağmen şirketin, bazı uygulamaları tokenin merkezsizliğine gölge düşürdü. Şöyle ki; İlk olarak 2017’de ekip, XRP’nin 100 milyarlık toplam arzının %55’ini almaya karar verdi. Bu tokenleri, piyasaya sürmek yerine, kurumlara karşı güven oluşturmak için kullanmayı düşünüyordu. Fakat Ripple, her biri 1 milyar XRP tutan escrow olarak bilinen 55 emanet hesabı oluşturdu. 

XRP arzının büyük bir kısmının kilitlenmesi, uygulama sırasında fiyatlar üzerinde olumlu bir etkiye sahipti. Ancak yukarıda bahsettiğimiz aylık prosedür gereği, giderek daha fazla tokenin kilidi açıldığı için, varlığın fiyatı olumsuz etkilendi.

Nitekim, önemli bir talep olmaksızın, her ay 1 milyar XRP’yi dolaşıma sokmak fiyatları olumsuz etkiler. Bunu telafi etmek için ise, Ripple, tokenlerin çoğunu emanet hesaba geri kilitler.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: