1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin dibi gördü mü yoksa yeni bir dip mi geliyor?

Bitcoin dibi gördü mü yoksa yeni bir dip mi geliyor?

Bitcoin dibi gördü mü yoksa yeni bir dip mi geliyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 40 bin dolarlık direnci aşamıyor ve 35 bin dolarlık destek hattını şimdilik koruyor. Bu süreçte yeni bir dibin yaşanma korkusu yaşanıyor.


Bitcoin dibi gördü mü yoksa yeni bir dip mi geliyor?

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 37 bin doların üstüne çıktı. Bitcoin 19 Mayıs’tan beri $35K-$40K aralığında dalgalanmaya devam ediyor. 40 bin dolarlık direnç hattını aşmakta zorlanıyor.

Son düzeltmelerin ardından cari fiyatlar 200 MA’nın da altına geriledi. 100MA, 50MA’yı keserek üste çıktı. Yani kısmi bir death cross (ölüm geçişinin) yaşandığını söyleyebiliriz. 200MA’nın 50MA’yı keserek üste çıktığında tam anlamıyla death cross’un yaşandığını söyleyebileceğiz. Teknik olarak Death Cross’un ardından ilgili kripto para için kış döneminin başladığına inanılıyor.

bitcoin dibi gordu mu

Son günlerde Bitcoin’deki aktif adres sayısında da ciddi düşüşlerin yaşandığını görüyoruz. Arcane Research tarafından hazırlanan aşağıdaki grafikte aktif Bitcoin adres sayısındaki değişimi görüyoruz. Son düşüşe denk gelen zaman diliminde aktif adres sayısı da ciddi biçimde düşüş gösterdi.

bitcoin dibi gördü mü Bitcoin dibi gördü mü yoksa yeni bir dip mi geliyor?Aktif adres sayısı ile Bitcoin fiyatları arasındaki korelasyon ve nedensellik konusu birçok analistin üzerinde çalıştığı bir konu. Fiyatlar mı aktif adres sayısından etkileniyor yoksa aktif adres sayısı mı fiyatlardan etkileniyor? Aktif adres sayısındaki düşüş fiyatlarda ne kadar düşüşe neden oluyor? Tüm bu sorulara analistler cevap arıyor. Ancak fiyatlar ve aktif adres sayısı arasındaki ilişki 2017-2018 döneminin ardından zayıflamaya başladı.

Lütfen Bkz: Ripple XRP fırsattan istifade…

Yine de Bitcoin aktif adres sayısının fiyatlarla beraber boğa sezonunda artış yaşadığı bir gerçek. Yukarıdaki şekilde mavi grafik Bitcoin fiyatlarını, siyah grafik ise aktif adres sayısını veriyor. Her iki grafikte de Mayıs 2020’den sonra ciddi artış trendinde idi. Ta ki 2021 Mayıs’ına kadar!

Kaynak