1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Zarara rağmen Bitcoin alımına devam eden kurumsal firma!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Zarara rağmen Bitcoin alımına devam eden kurumsal firma!

Zarara rağmen Bitcoin alımına devam eden kurumsal firma!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 yılı içerisinde Mayıs ayından sonra Bitcoin ve kripto para piyasalarına giriş yapan yatırımcılar zarardalar. Ta ki son 2 haftaya kadar. Bu süreçte ünlü yatırım şirketi zarar etmesine rağmen Bitcoin alımına devam etti.


Zarara rağmen Bitcoin alımına devam eden kurumsal firma!

En fazla Bitcoin’e sahip olan halka açık yatırım şirketi, MicroStrategy! 2021 yılının ikinci yarısında firma 424.8 milyon dolar zarar açıkladı. 2021’in 3’üncü çeyreğinden itibaren şirketin zararı 689.6 milyon dolara çıktı. Şirketin 30 Haziran 2021 itibari ile portföyünde 105,085 adet Bitcoin bulunuyor.

Bir web sitesinin iddiasına göre MicroStrategy’nin tuttuğu Bitcoin’lerin ortalama maliyeti 19,518 dolar. Gaap’in hesaplamalarına göre ise MicroStrategy’nin tuttuğu Bitcoin’lerin ortalama maliyeti 26,080 dolar. Bu durumda MicroStrategy şu an ki fiyattan tüm Bitcoin’lerini bozdursa toplam kârı 2 milyar doları buluyor. Çeyrek dönemlik bazda MictoStrategy zarar etmiş olsa da yıllık bazda hala ciddi biçimde kârlılık oranlarına sahip.

Lütfen Bkz: Meme coinler (Doge ve Shiba) atağa kalktı! Devamı gelir mi?

MicroStrategy’den başka portföyünde Bitcoin tutan kurumsal şirketler şunlar; Galaxy Digital, Tesla, Voyager Digital ve Square.

Bitcoin fiyatları Mayıs-Haziran döneminde 60 bin dolar seviyelerinden 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. MicroStrategy bu süreçte de Bitcoin satın almaya devam etti. Bu dönemde düşen fiyatlara rağmen dev firma portföyündeki Bitcoin sayısını arttırmaya devam etti.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 45 bin dolarlık direnç hattını kırmaya çalışıyor. Son fiyat artışının ardından Bitcoin fiyatları 200 dönemlik hareketli ortalama seviyesini yakalamış oldu!

Bitcoin alımına devam Zarara rağmen Bitcoin alımına devam eden kurumsal firma!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.