1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yüzde 60 değer kaybeden Dogecoin, tekrardan sahalara döner mi?

Yüzde 60 değer kaybeden Dogecoin, tekrardan sahalara döner mi?

Yüzde 60 değer kaybeden Dogecoin, tekrardan sahalara döner mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin 8 Mayıs tarihinde 74 cent ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Ancak bu tarihten sonra DOGE fiyatlarında sürekli düşüş yaşanıyor.


Dogecoin tekrardan sahalara döner mi?

8 Mayıs’ta Dogecoin fiyatlarındaki düşüşün başlamasında Elon Musk’ın SNL programı performansı etkili oldu. SNL programına oldukça anlam yükleyen Doge yatırımcıları, Elon Musk’ın performansı konusunda hayal kırıklığına uğradı. Dogecoin bu tarihten sonra ciddi biçimde değer kaybediyor.

Dogecoin piyasada yaşanan düzeltmenin etkisi ile 22 cent bandına kadar geriledi. Yazının kaleme alındığı saatte ise DOGE, 30 cent bandında işlem görüyor.

FXStreet’ten Akash Girimath’e göre Dogecoin, yaklaşık %30’luk değer artışı ile 50 cent bandına kadar yükselebilir.

doge 50 cent Yüzde 60 değer kaybeden Dogecoin, tekrardan sahalara döner mi?22 cent düzeyini geçici süreliğine ziyaret eden Doge, hızlı biçimde 30 cent bandına yükseldi. Doge, 29 cent düzeyinde güçlü bir destek hattı yakaladı. Piyasanın durağan seyrettiği bugünlerde Doge, kendisini 33 cent ve üzerine atabilirse 40 cent’te doğru bir trend yakalayabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin ve kripto para piyasalarında umut veren gelişmeler

Doge her zaman sürprizlere açık bir kripto para. Ateşli bir taraftar kitlesine sahip olan Doge, piyasadaki umut kıvılcımlarını iyi değerlendirerek ılıman bir atmosfer yaratabiliyor. Elon Musk’tan veya başka bir popüler kimseden gelen destek Doge’yi hızlı biçimde boğa rotasına yönlendirebilir.

GIOM grafiğine göre 11.2 milyar Doge’nin 245,000 adres tarafından ortalama 36 cent düzeyinden satın alındığı dikkat çekiyor. Bu alım Doge taraftarlarının oldukça iyimser olduğu şeklinde yorumlanabilir.

doge 50 cent Yüzde 60 değer kaybeden Dogecoin, tekrardan sahalara döner mi?Çorbadaki tek sinek ise aktif adres sayısındaki düşün trendi: 5 Mayıs’tan itibaren Doge birliğine katılan adres sayısı 121 bin adetten 21 bine geriledi. Bazı analistler aşağıdaki grafiği Doge’ye olan güvenin azalması şeklinde okuyor.

doge 50 cent Yüzde 60 değer kaybeden Dogecoin, tekrardan sahalara döner mi?Kaynak