Loading...
btc
BTC
1.38%
Bitcoin
64.695,42 USDT
eth
ETH
3.04%
Ethereum
3.149,26 USDT
bch
BCH
8.33%
Bitcoin Cash
516,30 USDT
xrp
XRP
4.91%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
5.35%
Litecoin
85,18 USDT
bnb
BNB
2.94%
Binance Coin
570,24 USDT
sol
SOL
5.47%
Solana
150,30 USDT
avax
AVAX
9.85%
Avalanche
38,08 USDT
ada
ADA
7.79%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
7.97%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
3.69%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
12.73%
Shiba Inu
0,00 USDT

Güncel YGGDRASH (YEED) rehberi: YEED coin nedir? YEED yorum- haber ve fiyat tahmini

YGGDRASH (YEED) Nedir?
YGGDRASH (YEED) Nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YGGDRASH YEED coin nedir?  YGGDRASH Blockchain ekosisteminin hedefi, tüm blockchain ağlarını birbirine bağlamak ve internet servislerini blockchain formatına dönüştürmektir. Şirketin planı, şube zincirlere (Branch Chains) benzer şekilde, her Dapp’ın (merkezi olmayan uygulama) birbirinden tamamen bağımsız olmasını sağlayan şube zincirleri kullanmaktır.


YGGDRASH / YEED coin nedir?

yeed-coin-nedirFaaliyet Alanı: YGGDRASH Blockchain ekosisteminin hedefi, tüm blockchain ağlarını birbirine bağlamak ve internet servislerini blockchain formatına dönüştürmektir. Şirketin planı, şube zincirlere (Branch Chains) benzer şekilde, her Dapp’ın (merkezi olmayan uygulama) birbirinden tamamen bağımsız olmasını sağlayan şube zincirleri kullanmaktır. Ayrıca DEX (merkezi olmayan exchange) ile tüm para yatırma, çekme ve kripto ticareti, blockcahine bağlı cüzdandaki YGGDRASH ile yapılacaktır. YGGDRASH platformu bir ana/asıl blockchain (Stem Chain) ve şube zincirlerden (Branch Chains) oluşmaktadır. Kök/asıl Zinciri YGGDRASH’e bağlı tüm Şube zincir bilgilerini saklar ve iletişim kurmasını sağlar. Kök Zinciri, yalnızca gerekli minimum bilgiyi depolayarak, işlem yapma ölçeklenebilirliği ve genişletilebilirliği için optimize edilmiştir.

 

En güzel YEED coin nedir videosu

 

 

 

Şube Zincirleri, bağımsız blockchain olarak yaratılır, bu yüzden işlemlerin başarısızlığından ve diğer şube zincirlerin aşırı yüklenmesinden etkilenmezler. Şirket, daha yüksek itibara/performansa sahip düğümleri seçmek için diğer mutabakat algoritmalarından daha yüksek performans sağlayacak yetki belgesine sahip/ yetkili kılınmış mutabakatçı atama yöntemi “Delegated Proof of Authority (DPOA)” geliştirmektedir. YGGDRASH, performans puanı/skoru temel alarak ağdan yararlanma aktivitesine göre ödenek/ödül verir ve en yüksek performansa göre ise düşük ya da sıfır kesinti yapar. Tabii ki, daha yüksek performansa, daha düşük/fees ücret kavramı, bankalarda kredibilitesi yüksek müşterilere düşük faizli kredi ödemesine benzer bir yöntemdir.

YGGDRASH / YEED coin hangi alanlara odaklanıyor?

1. DEX (merkezi olmayan exchange),

2. Transfer/havale Blockchain platformlarının hiç biri bu alandaki en önemli sorun olan ölçeklendirmeyi çözmedi. Hepimiz sadece bir tek DApp kullanımdayken Cryptokitties‘i ve Ethereum ağına ne olduğunu hatırlıyoruz. Dışarıdaki her blok zinciri, ölçeklenebilirlik problemini çözmeye çalışıyor, ama şimdi bu sorunun çözümü için YGGDRASH’ın bir cevaba sahip olabileceğini düşünüyoruz.

YGGDRASH ağı bugünkü kripto dünyasının en önemli sorunlarından bazılarını çözmektedir. Bu ağ büyüdükçe, para birimi YEED zamanla tükenir/yakılır ve ağ daha değerli hale getirecek bir üstel oranda yakılır (silinir). YGGDRASH, gelişmiş veri kapasitesi, hız ve genişletilebilirlik ve bir itibar skorlama sistemi ile günümüz blokchain’lerini iyileştirmeyi amaçlayan yeni bir blok zinciridir. İtibar skorlama sistemi YGGDRASH ekosisteminde harcanan kaynaklara dayanmaktadır ve çok saygın kullanıcıların blok zincirlerini az işlem ücreti ile işlem yapmasına izin vermektedir.

Bunun da ötesinde, işin ispatının kanıtlanmasıyla yüksek bir itibara sahip olanları ödüllendirmek ve aynı zamanda işlem hızını arttırmak için dayanak olarak Yetkilendirilmiş Yetki Belgesi (DPOA) algoritması oluşturuyor.YGGDRASH ICO ve YEED coin, protokol ölçeklenebilirliği ve faydası ile ilgili bir dizi acil sorunla başa çıkmak için tasarlanmış 3. nesil blockchain protokolü başlatıyor. Blockchain teknolojisi daha büyük ölçekte benimsenirken, DApp verilerinin işlem hacmi ve büyüklüğü, belki de daha fazla ilerlemeye doğru en önemli yol haritasını oluşturuyor. YGGDRASH, performans işleme teknolojilerinin yeni bir kombinasyonu ile ölçeklenebilirliği ele alan bir blockchain ekosistemini tasarlamıştır

 

YEED Coin nasıl çalışır?

yeed-coin-nedir-nasil-calisir

 

Ana Zinciri (Stem Chain); YGGDRASH’ın ana blok zinciri. Tüm şube zincirlerini birbirine bağlar ve en az bilgiyi saklar örneğin adres gibi

• Şube zinciri (Branch Chain); Şube zinciri aynı zamanda bir DApp ve bağımsız bir blok zinciridir. Yani ağa bağlı herhangi bir DApp bağımsız ve özerktir. Bu tür bir kurulum, tüm DAP’lerin aynı blok zincirine entegre edildiği ve yüksek trafiğe sahip bir Daap’ın tüm ağı tıkayabildiği Cryptokitties ve Ethereum ağı ile daha önce bahsedilen sorunu çözmektedir. Eğer Cryptokitties YGGDRASH’da bir şube zinciri olsaydı, yönetişim sistemi ile kendi otonom ortamlarına sahip olacaklardı ve ağın geri kalanını etkilemeyecek ve aşırı yüklenmeye ve işlem başarısızlığına neden olmayacaktı. Ayrıca, stem chaine/ana zincire bağlanan tüm branch chain/şube/kol zinciri birbirleriyle kolaylıkla iletişime geçerek işlem yapabilir.

 

Şube Zincirleri türleri şunlardır:

• Bağışıklık Şube Zinciri: YGGDRASH tarafından oluşturulan / kullanılan zincir YEED  tüketmez

• Değişebilir Şube Zinciri: Kullanıcı tarafından oluşturulan zincir, düzenli aralıklarla YEED tüketir

• Anlık Şube Zinciri: Kullanıcı tarafından oluşturulan zincir YEED’i tüketmez, ancak sadece belirli bir süre için vardır ve sadece yüksek itibarlı veya “güvenilir” kişiler tarafından yaratılabilir.

• Test / Özel Şube Zinciri: Yggdrash’e bağlı olmayan şube zinciri, sadece test veya özel amaçlar için kullanılır.

YGGDRASH, “Her şeyi gerçeğe dönüştürmek” vizyonu ile inşa edilmiş, her şeyi ve her türlü blockchain ağını birleştiren, güvene dayalı çok boyutlu bir blockchaindir.

YGGDRASH Altyapısında YEED Coin nasıl kullanılır?

Yeed coin nedir platformda nasıl kullanılır? Yeed için ana kullanım, bir DAPP’nin bir alt zincir olmasını ister. Bir alt zincir oluşturmak için büyük miktarda paraya ihtiyaç duyarlar. “Kullanılacak en önemli YEED alanı yeni şube zinciri oluşturuyor. YEED miktarı, şube zincirinin ömrüne hibe eder ve karar verir ve zaman geçtikçe YEED tüketilir. YGGDRASH ekosistemi geliştikçe ve zenginleştikçe, YEED coin ve kök ve dal zincirlerinin değeri birlikte büyüyor. YGGDRASH, blockchain ekosistemindeki tüm katılımcılara ekonomik teşvikler sağlamak için tasarlanmıştır. Tüm ağ katılımcıları için, zenginlik ve güç sahibi bir kişi tarafından tekelci ortam yaratmaktan ziyade, şeffaf, adil ve makul bir blokçuluk ekosistemi yaratmayı amaçlamaktadır.

Teknik istatistiklerle YEED coin nedir?

Teknik Altyapı: Akıllı kontrat özellikli ERC20 Token
Maksimum Koin Adedi: 10,000,000,000
Toplam Koin Adedi: 5.447.415.594
Dolaşımdaki Koin Adedi: 5,000,000,000
Blok Aralığı: 2 DK
POW / POS: POW
KNOW YOUR CUSTOMER (KYC): VAR
Token Satışı: 14.03.2018

Güncel Fiyat: 0.000142 USD
Borsaya Giriş Tarihi: ?
24 Saatlik Hacim:
Piyasa Hacmi:
İşlem Yapılabilen Borsalar: YOK
Üst Yönetim ve Teknik Ekip:
Yatırım Ortakları ve Sponsorlar: YOK

Yggdrash için herhangi bir ortaklık bulamıyoruz veya pazar stratejisine gidemiyoruz. Telegramdaki yöneticiye göre, Yggdrash küreselleşmeyi hedefliyor ancak bütün takımları Koreli hatta danışmanlar. Onların tecrübeleri sadece Kore pazarındadır. Tanıdık olduğunuz alanda ilk çekiş stratejisinin daha iyi bir strateji olduğuna inanıyoruz. Yggdrash‘ın önce Kore’ye odaklanması gerektiğine inanıyoruz

Koinin Arkasındaki Şirket: YOK

Whitepaper Özeti ve Linki: http://cdn.yggdrash.io/docs/Yggdrash_WhitePaper_En.pdf. İşlem yapma performansı, art niyetli kullanılanım, çıkar odaklı rekabet, blok doğrulama düğümleri ve blockchain senkronizasyon hızı arasında işlem hızı (TPS) / işlem hacmi, diğer bir deyişle işlem yapma performansı nedir? Temel olarak, birim zaman başına kaç işlemin yapılabileceğinin bir ölçüsüdür.

YGGDRASH (YEED) Hangi Sorunu Çözüyor?

Günümüzde birçok büyük engelin, işlem sayısındaki dramatik artış ve DApp verilerinin büyüklüğü nedeniyle zorluklarla karşılaşıyor. Mevcut merkezi platformlar açısından, bu sayı, veri trafiği artışıyla birlikte sunucu sayısını artırarak çözülebilir. Bununla birlikte, yakın zamanda ortaya konan blokchain’lerin doğal sınırlamaları vardır. Mevcut merkezi olmayan DB ortamı ve P2P ağ kaynaklarındaki her bir işlemi farklı işlem performansıyla tamamlamak için gereken hesaplamalar, genel ağı yavaşlatır.

Ayrıca, düğümler arasındaki fikir birliği süreci bu sorunu daha da kötü ve daha karmaşık hale getirmektedir. Bir blockchain işlem performansı ile ilgili olarak, blok onaylama düğümleri: diğer bir deyişle madenciler için ekonomik teşviktir. İlk nesil blokajlar olan Bitcoin, madencilerin gönüllü katılımı ile şeffaf ve istikrarlı bir ekosistem yaratabileceğine inanıyordu, bu da onlara iş kanıtı (POW) gibi matematiksel kanıtlara ve oyun teorisine dayanarak ödüllendiriyordu. tartışmalı büyüme nedeniyle Bununla birlikte, işlemlerin sayısı, mutabakat sürecini, istismarcı ve kişisel çıkar odaklı blok doğrulayıcılar tarafından yönetilmektedir. İşlemleri ve DApp verilerini karlılığa dayalı olarak sıralarlar ve bu da blockchain ortamı için daha yüksek maliyete neden olur. Bu tür işlemler, doğrulayıcılar için yüksek değer sunsa da daha düşük ücretler kullanmak, işlemleri yavaşlatır ya da kalıcı olarak çalıştırılamaz bırakır.

Bu bugün blockchain ortamının gerçekliğidir. Blockchain ekosisteminde önemli ölçüde tartışılmayan şey, şimdiye kadar artan blok boyutu ve senkronizasyon hız konusudur. Bir blok taşının yapısı bir bloğu başka bir blokla birleştirdiğinden, tüm blokların boyutu artar ve blok senkronizasyon hızı, zaman geçtikçe işlem hacimlerindeki artışla birlikte azalır. 2012’den bu yana, bir blockchain’deki bir bloğun ortalama boyutu ve bloğun senkronizasyonu için geçen süre her yıl iki katına çıkmıştır. Şubat 2018 itibariyle, Bitcoin’in toplam verileri 150 GB’tır ve blok senkronizasyonu ortalama 14 gündür. Bu mesele, blok halkalı ekosistemde ortak insanların katılımını engellemekte ve âdemi merkeziyetin doğasının merkezileşmiş blok zincirine dönüştüğü olumsuz bir sonuç getirmektedir.

Blockchain projelerinin büyük bir kısmı günümüzde blockchain teknolojisini IoT içine gömmek gibi iş dünyasında gerçek dünyaya blockchain uygulamak için blok zincirleme kapasitesi ve senkronizasyon hızını çözmek için mücadele ediyor. Geliştirilmiş veri kapasitesi, Hız ve Genişletilebilirlik. Her bir DApp, diğer DApp‘lereden bağımsız, hızlı ve kaliteli ağı iletişimi “Sıfır” Ağ Ücreti – performansa dayalı puanlama sistemi. Performans yöntemi uygulayarak blockchain’in ücret yapısının ayarlanması

Performansı ödüllendirmek için YEED kripto para birimi, veri küçültme blok verilerinin boyutunu en aza indirmek için akaşik/sınırsız kayıtlar & Blok Kutusuna taşır. Düğüm oluşturma işlemlerini azaltarak bir günden az olan bu süreyi bir saate indirir.

DPOA

Delegated Proof Of Authority, tam konsensüs sağlanan bu algoritma, kullanıcılara ve operatörlere yüksek itibarlı (performansa dayalı) yaptırım gücü sunar ve bu yetki bağlantı sayısını artırırken aynı zamanda bağımsızlık, teşvik ve genişletilebilirlik sağlar. Yggdrash ekosistemi, kripto para, emlak, borsa ve şirket gibi çeşitli işletmelere uygulanan esnek bir blockchain platformu oluşturmasına yardımcı olur.

DEX

Decentralized Exchange Platform ve Havale işlemlerindeki tecrübesini bu ekosistem ile uygulanabilirliğini kanıtlamaya çalışıyor. Yggdrash blockchain, yatırımcıların üçüncü tarafa/platforma ihtiyaç duymadan, exchangelerde hızlı ve güvenli işlem yapmasını sağlar. Bu, yatırımcıların önemli bir kayıp yaşamasını önleyecektir, daha önceden yaklaşık 500 Milyon USD kayıp yaşayan Japon exchange sitesi olan Coincheck‘te meydana gelen felaket gibi bir durumun önüne geçecektir.
Yggdrash ekosisteminin havale işlemlerindeki partneri bu piyasasının en büyüklerinden olan Bluepan’dir. Havale sistemini iyileştirmek için Bluepan ile birlikte çalışıyor. Bu ortaklık uluslararası havale işinin ötesinde, sınırları ortadan kaldıran entegre bir ödeme platformu sağlayıcısı olmayı hedefliyor.

Jetonun adı ne işe yarar? Ekosistemin para birimi YEED’dir. YEED ayrıca bir şube zinciridir (Bağlantılı Şube Zinciri). Yeni bir blockchain (branch chain) oluşturulduğunda YGGDRASH ağına bağlanmak ve çalışmaya devam etmek için YEED kullanılır. Bu teklifle, YEED’in miktarı, ağa katılan blockchain daha fazla olacağından, üstel oranla daha fazla azalacaktır ve hepimiz bunun ne anlama geldiğini biliyoruz.

Tx ücretleri nelerdir?

Sistem bir performans/İtibar Puanlama Sistemi kullanmaktadır. Tx ücretleri performansınıza göre fiyatlandırılacaktır. YGGDRASH ağında kaynakları yatırarak, zaman harcayarak ve faydalı faaliyetler yaparak performans/itibar kazanacaksınız. Bunu kredi puanı ile karşılaştırabiliriz. Kredi puanlarına göre bankalar size düşük tx/işlem ücretleri veya en iyi ücretler ve kredi hesaplarındaki en uygun şartlar gibi bazı avantajlar sunup sunmayacağına karar verir.

Veri Küçültme

Yggdrash, blok verilerinin boyutunu en aza indirmek için Akaşik/Sınırsız Kayıtlar & Blok Kutusu’nu tanıtır. Düğüm hazırlayan çabaları azaltır ve bir kaç günden az olan bu süreyi bir saatin altına düşürür. YGGDRASH, blok senkronizasyonuna yardımcı olmak için P2P ağını kullanacaktır. Verilerin bir kısmı virüs bulaştığında veya bir virüsle değiştirildiyse ne olacağını sorabilir miyiz? Blok Yeniden Birleştirme Algoritması (BRA) devreye girer. YEED coin bloğundaki AR ve BB’nin karma değer değerini kaydeder ve ikili veri bütünlüğü ve güvenliği garanti eden P2P ağı üzerinden paylaşılır. Bir düğüm senkronize olduğunda, verileri P2P ağından paralel olarak indirir ve ardından YEED coin bloğunda depolanan BRA’nın karma değerleri ile karşılaştırır.

DPOA” ne anlama geliyor?

Yetkilendirilmiş Yetki Belgesi, bir temsilci olarak düğümü seçmek için itibar sistemini kullanan bir öz konsensüs algoritmasıdır. Bu şekilde, POW ve POS sınırlamaları, düğümler için doğrudan parasal teşviklerin bulunmaması ve dolayısıyla kişisel kazanç sağlamak için (madenciler eternum ağında olduğu gibi) maddi çıkarları için sistemi kötüye kullanamamaları nedeniyle hafifletilmektedir. Düğümün aldığı tek teşvik, ona ağda daha az ücret ödemesini ya da hiç ücret ödenmemesini sağlayan itibar/ performans sistemidir.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.