1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Yeni seçilen New York Belediye Başkanından dikkat çeken Bitcoin açıklamaları!

Yeni seçilen New York Belediye Başkanından dikkat çeken Bitcoin açıklamaları!

Yeni seçilen New York Belediye Başkanından dikkat çeken Bitcoin açıklamaları!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

New York Şehrinin (NYC) yeni belediye başkanı Eric Adams seçildi. Dünya ekonomisinin merkezi konumunda olan New York’u Bitcoin sevdalısı bir başkan yönetecek.


Yeni seçilen New York Belediye Başkanından dikkat çeken Bitcoin açıklamaları!

ABD’de belediye başkanları arasında kıyasıya bir Bitcoin rekabeti yaşanıyor. Belediye başkanları kendi şehirlerini Bitcoin ve kripto paranın merkezi haline getirmeye çalışıyor. Miami belediye başkanı kendi şehrini Bitcoin’in başkenti ilan etti. Bu kervana New York da katıldı. New York belediye başkanı seçilen Eric Adams, ilk 3 maaşını Bitcoin üzerinden alacağını açıkladı.

New York’u diğer ABD şehirlerinden önemli kılan bir faktör var ki o da New York’un küresel finans piyasalarının merkezi konumunda olması. New York şehri ve özellikle Manhattan; Wall Street, New York Borsası, Nasdaq, Dünya Ticaret Merkezi, bankaların genel merkezleri gibi birçok kuruma ve kuruluşa ev sahipliği yapıyor. Bu şehrin belediye başkanının Bitcoin sevdalı birisi olması, kripto para piyasaları için bir şans olmalı.

Eric Adams’ın Bitcoin ve kripto paralara sıcak mesaj göndermesinin ardında bu dinamik piyasada New York’un geri kalmasını istememesi yatıyor. New York Şehri belediyesi, şehirdeki işletmelerden sağlanan vergiler sayesinde ciddi finansman elde ediyor. Eric Adams’ın çağrısı hem New York belediyesine hem de kripto para girişimcilerine kazandıracak cinsten. Bir kazan-kazan (win-win) ilişkisi yani.

Eric Adams, New York belediyesine seçilen ikinci siyahi belediye başkanı oldu.

Eric Adams: “Seçildiğimde ilk 3 maaşımı Bitcoin üzerinden alacağım. NYC kripto paraların ve diğer inovasyona açık endüstrilerin merkezi haline gelecek.”

Bitcoin ETF’lerin onaylanmasının ardından Bitcoin, merkezleri New York Manhattan’da bulunan Nasdaq ve New York Borsasında listelenmeye başladı. New York’a da Bitcoin sevdalısı bir belediye başkanının seçilmesinin ardından New York hızlı biçimde kripto paraların merkezi haline gelebilir.

Kaynak