fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yeni bir şirket daha Bitcoin almaya hazırlanıyor!

Yeni bir şirket daha Bitcoin almaya hazırlanıyor!

Yeni bir şirket daha Bitcoin almaya hazırlanıyor!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla ve MicroStrategy’nin Bitcoin alımı, Bitcoin fiyatlarında tarihi rekoru da beraberinde getirdi. 14 Nisan’da BTC/USD paritesi 64 bin doların üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.


Yeni bir şirket daha Bitcoin almaya hazırlanıyor!

Tesla ve MicroStrategy; Bitcoin’in de yatırım yapılabilir bir araç olduğunu kurumsal firmalara gösterdi. Bu hamlenin ardından birçok kurumsal firmanın finans departmanında Bitcoin alalım mı tartışması yaşanmıştır. Her an yeni bir firmanın Bitcoin’e yatırım yaptığı haberini alabiliriz.

ABD merkezli Spinesmith Holding, bilançosundaki bir miktar parayı Bitcoin’e çevirebileceğini duyurdu. Şirket, Bitcoin’e uzun vadeli yatırım yapabileceğini açıkladı. Şirketin sözcüsü Bitcoin yatırımlarındaki ana motivasyonlarının “enflasyona karşı korunma” ve “bankaları bypass etme” şeklinde açıklıyor.

Texas merkezli Biotech firması Spinesmith Holding, Bitcoin yatırımlarını Unchained Capital üzerinden gerçekleştirmeyi planlıyor. Şirket görevlisi ne kadar Bitcoin satın alacakları konusunu ise netleştirmiyor. Kendisine konuyla ilgili yöneltilen sorulara ise Tesla ve MicroStrategy’den az ve 1’den fazla cevabını veriyor.

Tesla, MicroStrategy ve Bitcoin’e yatırım yapan diğer firmaların geçmiş yatırım kararlarına baktığımızda şirketler, Bitcoin alımlarını alım işlemi gerçekleştikten çok sonra kamuoyuna duyurdular. Belki de Spinesmith Holding Bitcoin alımını gerçekleştirmiştir.

Geçtiğimiz günlerde siz değerli Koinmedya.com okuyucularına Wall Street Journal’da yayınlanan bir makaleyi paylaşmıştık. Makalede kurumsal firmaların Delta Varyantı korkusu nedeniyle bilançolarındaki kısa vadeli ve likit varlıkları arttırdıklarına dikkat çekiliyordu. Bu süreç reel ekonomik piyasaların aleyhine ancak Bitcoin ve kripto para piyasalarının lehine gelişecek bir makro ekonomik ortam oluşturabilir.

Dileyen okuyucularımız aşağıdaki linkten Wall Street Journal makalesi ile yayınlamış olduğumuz haber linkine ulaşabilir.

Lütfen Bkz: Wall Street Journal’dan korkutan makale: Bitcoin’i de ilgilendiriyor!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.