okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.18%
Bitcoin
66.898,96 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.097,52 USDT
bch
BCH
3.64%
Bitcoin Cash
483,50 USDT
xrp
XRP
-0.01%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.1%
Litecoin
84,06 USDT
bnb
BNB
-0.22%
Binance Coin
579,61 USDT
sol
SOL
2.27%
Solana
173,28 USDT
avax
AVAX
2.1%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
-0.16%
Poladot
7,19 USDT
doge
DOGE
0.23%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.26%
Shiba Inu
0,00 USDT

Yeni bir dava daha! Umarız Ripple-SEC davası gibi piyasaya dert olmaz

Ulusal Kripto Para İcra Ekibi (National Cryptocurrency Enforcement Team, NCET).
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasaları bir süredir Ripple ile SEC arasındaki davadan dolayı diken üstünde! Kripto para piyasalarında önemli bir aktörü ilgilendiren bir dava daha açıldı! Umarız piyasanın başına dert olmaz.


Yeni bir dava daha! Umarız Ripple-SEC davası gibi piyasaya dert olmaz

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple aleyhine açmış olduğu dava piyasada ve özellikle XRP fiyatlarında ciddi dalgalanmalara neden oluyor. SEC, XRP’nin bir menkul değer olduğunu düşünüyor. Dolayısıyla SEC, Ripple şirketini izinsiz ve kanuna aykırı biçimde piyasaya menkul değer sürme suçlamasında bulunuyor.

Yeni bir dava ufukta beliriyor. Bu davanın aktörü ise ABD merkezli kripto para borsası Coinbase! Hatırlanacağı üzere Coinbase borsası, geçtiğimiz aylarda halka arzda bulundu. Bitcoin fiyatlarının rekor kırdığı döneme denk gelen halk arzda Coinbase borsası da ciddi ilgi gördü. Bu arada Coinbase borsasının birçok derecelendirme şirketi tarafından en kaliteli kripto para borsası olarak seçildiğini hatırlatmakta yarar var.

Lütfen Bkz: Ethereum EIP-1559 nedir? Fiyatları nasıl etkileyecek?

Coinbase borsasının halka arz sürecinde bazı bilgileri kamuoyundan sakladığı ve gölgelendirdiği iddia ediliyor. Şeffaflık ilkesine aykırı hareket ettiği iddia edilen Coinbase aleyhine California merkezli hukuk bürosu Scott dosya hazırlıyor. Bir Coinbase hissedarının şikayeti ile hazırlanmaya başlayan dosyada Coinbase’in yatırımcıları yanıltıcı ve yönlendirici bilgilendirmede bulunduğu ve bazı verileri ise gölgelendirdiği iddia ediyor.

ABD’nin finansal piyasalarını ilgilendiren ilgili yasaya göre hazırlanan dosyanın ardından savcılık, dava açılmasına gerek olup olmadığına karar verecek.

Son dönemde dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance borsasının başı devletlerle belada. İngiltere, Japonya ve Güney Kore gibi ülkeler Binance’in lisanslarını iptal etti. Benzer darbe Coinbase’e de gelirse kripto para piyasaları üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.