1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Yatırım devi MicroStrategy’nin Bitcoin planı şoke etti!

Yatırım devi MicroStrategy’nin Bitcoin planı şoke etti!

Yatırım devi MicroStrategy’nin Bitcoin planı şoke etti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için fon artırmayı planlıyor. Raporlae MicroStrategy şirketinin daha fazla Bitcoin satın almak için fon toplamak istediğini gösteriyor. Michael Saylor’un elindekileri satmak istediğine dair söylentiler çıkmıştı. Bitcoin’in fiyatı, son yedi gün içinde ilk kez 21 bin dolar seviyesini kırdı. Ayrıntılar haberimizde.

Şirketin Bitcoin planları deşifre oldu

Ünlü firma MicroStrategy, hisselerinin bir kısmını satmaktan elde edilen fonlarla daha fazla Bitcoin satın alabilir. Halihazırda halka açık şirketler arasında en büyük Bitcoin reservlerine sahip olan şirket, A Sınıfı hisselerinin 500 milyon dolarlık kısmını bu yatırım firmalarına satmak istiyor.

Güvenlik ve Borsa Komisyonuna (SEC) gönderilen izahnameye göre şirket, gelirleri daha fazla Bitcoin satın almak için kullanabilir. Bitcoin-hodling şirketi, amiral gemisi varlığının 20.000 $ seviyesinin altına düştüğünü gören son fiyat dalgalanmalarından hareket ederek, oynaklıkla başa çıkmak için kendi planları olduğunu ortaya koydu.

Bitcoin

MicroStrategy açıklamasında dedi ki: “Bitcoin alım satım fiyatlarındaki gelecekteki dalgalanmalar, bu tekliften elde edilen net gelirlerle satın alınan Bitcoin’i, bu tekliften elde edilen net gelirlerin önemli ölçüde altında bir değerle nakde çevirmemize neden olabilir.”

İzahname ayrıca, şirketin Bitcoin’ini ticaret veya türev sözleşmeleri için kullanmayı düşünmediğini belirtti. Sadece satın almak ve tutmak istiyor. Ancak herhangi bir amaçla likiditeye ihtiyaç duyması halinde “holdinglerin” bir kısmını da satabilir. MicroStrategy planında, “ek Bitcoin satın almak için borç veya öz sermaye finansmanı yapılıp yapılmayacağının belirlenmesinde” piyasaları izlemeyi planladığı için hedeflenen Bitcoin miktarı yok.

bitcoin

Son zamanlarda, Kolombiya Bölgesi başsavcısının Michael Saylor‘a vergi kaçakçılığı ve MicroStrategy’ye vergi kaçırmadaki rolü nedeniyle dava açtığına dair haberler ortaya çıktı. Saylor ve MicroStrategy, Florida’da yaşadığı konusunda ısrar eden Bitcoin maksimalistiyle suçlamaları şiddetle reddetti.Bu arada, 5 Eylül tweet’inde kripto etkileyici CryptoVinco, 200.000’den fazla Bitcoin’e sahip bir kripto balinasının tüm varlıklarını borsalara aktardığını söyledi. CryptoVinco’ya göre, balinanın Michael Saylor olduğundan %99 emin. Ancak topluluk, bu iddiadan şüphe duyuyor çünkü Saylor, elindekileri satmayacağına defalarca yemin etti.

Kaynak

Etiketler: