Loading...
btc
BTC
-0.37%
Bitcoin
65.421,81 USDT
eth
ETH
-0.51%
Ethereum
3.139,03 USDT
bch
BCH
0.25%
Bitcoin Cash
526,98 USDT
xrp
XRP
-0.44%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.54%
Litecoin
79,30 USDT
bnb
BNB
-0.8%
Binance Coin
561,92 USDT
sol
SOL
-0.71%
Solana
150,19 USDT
avax
AVAX
-0.77%
Avalanche
36,99 USDT
ada
ADA
-0.44%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
-0.74%
Poladot
6,81 USDT
doge
DOGE
-0.83%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.97%
Shiba Inu
0,00 USDT

Yatırım devi MicroStrategy’nin Bitcoin planı şoke etti!

MicroStrategy
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için fon artırmayı planlıyor. Raporlae MicroStrategy şirketinin daha fazla Bitcoin satın almak için fon toplamak istediğini gösteriyor. Michael Saylor’un elindekileri satmak istediğine dair söylentiler çıkmıştı. Bitcoin’in fiyatı, son yedi gün içinde ilk kez 21 bin dolar seviyesini kırdı. Ayrıntılar haberimizde.

Şirketin Bitcoin planları deşifre oldu

Ünlü firma MicroStrategy, hisselerinin bir kısmını satmaktan elde edilen fonlarla daha fazla Bitcoin satın alabilir. Halihazırda halka açık şirketler arasında en büyük Bitcoin reservlerine sahip olan şirket, A Sınıfı hisselerinin 500 milyon dolarlık kısmını bu yatırım firmalarına satmak istiyor.

Güvenlik ve Borsa Komisyonuna (SEC) gönderilen izahnameye göre şirket, gelirleri daha fazla Bitcoin satın almak için kullanabilir. Bitcoin-hodling şirketi, amiral gemisi varlığının 20.000 $ seviyesinin altına düştüğünü gören son fiyat dalgalanmalarından hareket ederek, oynaklıkla başa çıkmak için kendi planları olduğunu ortaya koydu.

Bitcoin

MicroStrategy açıklamasında dedi ki: “Bitcoin alım satım fiyatlarındaki gelecekteki dalgalanmalar, bu tekliften elde edilen net gelirlerle satın alınan Bitcoin’i, bu tekliften elde edilen net gelirlerin önemli ölçüde altında bir değerle nakde çevirmemize neden olabilir.”

İzahname ayrıca, şirketin Bitcoin’ini ticaret veya türev sözleşmeleri için kullanmayı düşünmediğini belirtti. Sadece satın almak ve tutmak istiyor. Ancak herhangi bir amaçla likiditeye ihtiyaç duyması halinde “holdinglerin” bir kısmını da satabilir. MicroStrategy planında, “ek Bitcoin satın almak için borç veya öz sermaye finansmanı yapılıp yapılmayacağının belirlenmesinde” piyasaları izlemeyi planladığı için hedeflenen Bitcoin miktarı yok.

bitcoin

Son zamanlarda, Kolombiya Bölgesi başsavcısının Michael Saylor‘a vergi kaçakçılığı ve MicroStrategy’ye vergi kaçırmadaki rolü nedeniyle dava açtığına dair haberler ortaya çıktı. Saylor ve MicroStrategy, Florida’da yaşadığı konusunda ısrar eden Bitcoin maksimalistiyle suçlamaları şiddetle reddetti.Bu arada, 5 Eylül tweet’inde kripto etkileyici CryptoVinco, 200.000’den fazla Bitcoin’e sahip bir kripto balinasının tüm varlıklarını borsalara aktardığını söyledi. CryptoVinco’ya göre, balinanın Michael Saylor olduğundan %99 emin. Ancak topluluk, bu iddiadan şüphe duyuyor çünkü Saylor, elindekileri satmayacağına defalarca yemin etti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.