fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. ABD meclisinden Bitcoin ve Satoshi Nakamoto ile ilgili bir ilk

ABD meclisinden Bitcoin ve Satoshi Nakamoto ile ilgili bir ilk

ABD meclisinden Bitcoin ve Satoshi Nakamoto ile ilgili bir ilk
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de bir eyalet meclisi Bitcoin ve onun mucidi Satoshi Nakamoto ile ilgili bir yasa tasarısı hazırladı. Bu belge lider kripto paranın büyük potansiyeline dikkat çekerek bir ilki de gerçekleştiriyor.


Bitcoin ve Satoshi Nakamoto’ya övgü dolu yasa tasarısı

Finans dünyasında çığır açıcı yenilikler getiren Bitcoin blockchaini kimin başlattığı ile ilgili kesin bir bilgi hala yok. Dünya şimdiye kadar Satoshi Nakamoto ismini biliyor. Bu bir kişi ya da bir grup mucidin kullandığı takma ad olabilir.

ABD’de Louisiana meclisi, Bitcoin ve onun mucidi Satoshi Nakamoto ile ilgili bir yasa tasarısı hazırladı. Bu tasarı, dünyanın en popüler kripto parasının mucidi hakkında övgüyle bahsediyor. BTC bu ayın ortalarında 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı. Bu da söz konusu seviyeye en hızlı ulaşan varlık yapıyor Bitcoin’i. Lider kripto para sadece 12 yılda 1 trilyon dolarlık bir piyasaya ulaştı.

Söz konusu yasa taslağı, “Bitcoin ve kripto para sektörüne övgü” başlığını taşıyor. Tasarı Temsilciler Meclisi sözcüsü Mark Wright tarafından tanıtıldı ve Perşembe günü de geçti.

Tasarıda şöyle deniliyor: “Bitcoin’i ilk merkezi olmayan trilyon dolarlık varlık olma başarısından ötürü övüyor ve eyalet ve yerel yönetimleri bu yeni teknolojinin artan kullanımından yararlanmalarına yardımcı olabilecek yolları düşünmeye çağırıyoruz.”

Belgede ayrıca lider kripto paranın “potansiyel olarak parasal rezerv olarak altının yerini alabileceği” belirtiliyor. Bunu da 21 milyon adet coin limiti ile başarabileceği kaydediliyor.

Amerikalı yasa koyucular, Bitcoin’in yükselişinin diğer dijital para birimlerinin de değerini artırdığını belirtiyor. Ayrıca merkezsiz ve doğrudan para transferlerinin üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadığı için daha da popüler hala geldiği kaydediliyor.

Louisiana’nın da kendi yerel kripto para birimi var ve adı Moxey. Yerel meclis bu ve diğer kripto paraların “yeni müşterilere erişim, sermayeye daha iyi erişim ve çalışan ikramiyeleri ve tazminat için yeni araçlar sağlayarak bu işlemlere veya borsalara katılan işletmeler için faydalı” olduğunu vurguluyor.

Belgede, “Louisiana Yasaması Temsilciler Meclisi, Satoshi Nakamoto’ya ekonomik güvenliğe yaptığı katkıdan ötürü övgüde bulunuyor” deniyor.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir? Nasıl alınır?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.