1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Yasaklarla gündemde olan Çin’den bir kriptoya sürpriz destek!

Yasaklarla gündemde olan Çin’den bir kriptoya sürpriz destek!

Yasaklarla gündemde olan Çin’den bir kriptoya sürpriz destek!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son zamanlarda kripto dünyasında yasaklarla gündemde olan Çin’den sürpriz bir ziyaret geldi. Detaylar haberimizde.

Yasaklarla gündemde olan Çin’den bir kriptoya sürpriz destek

Son zamanlarda Çin’den kripto yatırımcılarını üzen haberler geliyor. Madencilik faaliyetlerinin yasaklanacağı haberlerinin çıkmasının ardından Bitcoin’de ve altcoinlerde düşüş yaşandı. Kripto piyasası Elon Musk ve Çin etkisini henüz üzerinden atamadı.

Bu karmaşanın ortasında Çin hükümet yetkililerinden bir hamle gedi. Yetkililer VeChain ofisini ziyaret etti ve faaliyetlerini övdü.

Bkz: Japonya Merkez Bankası Başkanı Bitcoin hakkında konuştu

VeChain Vakfı, geçtiğimiz günlerde Çin’in önemli üç bölgesinden yetkililerin Singapur ofislerini ziyaret ettiğini açıkladı. Açıklamaya, Şanghay, Changning ve Huangpu bölgesinden liderler potansiyel iş birliği görüşmeleri için VeChain’i ziyaret etti.

VeChain yaptığı açıklamada ziyaretten memnun olduğunu ve olası anlaşmalara hazır olduklarını ifade etti.

“VeChain blok zinciri kripto topluluğuna, işletmelere, hükümetlere ve daha fazlasına hizmet etmeye her zaman hazır”

Çin’de kripto paralar konusundan yayın yapan ChainNews, toplantıda nelerin konuşulduğuna dair bilgilere ulaştı. Yetkililerin blockchain teknolojisinin dijital ekonominin geleceğinden önemli rol oynayacağını vurguladıklarını belirtti.

Hükümet yetkilileri VeChain teknolojisinin iş geliştirme yönünü beğendiklerini ve gelişimini takip ettiklerini dile getirdi. Çin hükümeti tarafından gelen bu tanıma ve destek VeChain’in geleceği için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Çıkan olumlu haberlerin ardından VeChain 1 milyon hesaba ulaştığını duyurdu.

VeChain (VET), coinmarketcap verilerine göre günlük %5 haftalık ise %30 değer artışı ile 0,111 dolardan işlem görüyor.

Kaynak