1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. Yakılan Ethereum miktarı inanılmaz: Azalan ETH arzıyla ilgili bilmeniz gerekenler

Yakılan Ethereum miktarı inanılmaz: Azalan ETH arzıyla ilgili bilmeniz gerekenler

Yakılan Ethereum miktarı inanılmaz: Azalan ETH arzıyla ilgili bilmeniz gerekenler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ağı geçen sene uyguladığı bir güncellemeden sonra inanılmaz boyutlarda ETH yaktı. Bu durum aynı zamanda ETH’yi deflasyonist bir varlığa dönüşürdü. Bunun ETH fiyatı için ne anlama geldiğine ve yakılan toplam coin miktarına bakalım.


Yakılan Ethereum miktarı inanılmaz: Azalan ETH arzıyla ilgili bilmeniz gerekenler

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum’un (ETH) arzı azalıyor. Bu durum ise başarıyla uygulanan ve EIP-1559 olarak bilinen önemli bir güncellemeden sonra oluşmaya başladı.

Ultrasound.Money’in sağladığı yeni veriler şunu gösteriyor. Söz konusu güncelleme geçen sene Ağustos ayından yapıldıktan sonra şimdiye kadar 77,5 milyon dolar değerinde 50.317 ETH yakıldı.

ETH’nin toplam arzı ise Ocak’ta yön değiştirdi. O zamandan bu yana da keskin bir düşüş trendinde kalmaya devam ediyor.

İlgili – Ethereum fiyatında daha fazla düşüş ve kritik destek: Güncel ETH teknik analizi

Yakılan Ethereum miktarı inanılmaz: Azalan ETH arzıyla ilgili bilmeniz gerekenler

Kaynak: Ultrasound.Money

Ethereum’un EIP-1559 güncellemesi başarıyla yapıldıktan sonra, her ETH işlemi ile işlem ücretinin bir kısmı kalıcı olarak Ethereum arzından çıkarılıyor. Bu da şu demek. Ethereum ağında yapılan işlemleri sayısı ve işlem hacmi arttıkça daha fazla ETH yakılacak. Böylece lider altcoin daha az bulunur bir varlık olacak. Bu ise fiyata uzun vadede pozitif yansıyan bir durum.

İlgili – Balinalardan 4 kripto para için dev transferler: Coinler nereye gitti?

Sonuç olarak 2023 yılında ETH artık deflasyonist bir kripto paraya dönüştü. Dünyanın her yıl sınırsız bir şekilde kağıt para bastığı ve enflasyonu körüklediği bir ortamda Ethereum tam tersi yönde ilerleyerek başarılı oluyor.

Ethereum’un bir sonraki önemli güncellemesi olan Shanghai ise kısa süre önce ertelenmişti. Bu güncelleme ile staking sözleşmelerinde kilitlenen 25 milyon ETH’yi serbest bırakacak. Shanghai güncellemesinin Nisan ayına ertelendiği açıklanmıştı.

İlgili – Ünlü analist, Bitcoin için en kötü durum senaryosu ve fırsat seviyeleri açıkladı

Kaynak

tags: