Yakılan Ethereum miktarı inanılmaz: Azalan ETH arzıyla ilgili bilmeniz gerekenler

Ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum ağı geçen sene uyguladığı bir güncellemeden sonra inanılmaz boyutlarda ETH yaktı. Bu durum aynı zamanda ETH’yi deflasyonist bir varlığa dönüşürdü. Bunun ETH fiyatı için ne anlama geldiğine ve yakılan toplam coin miktarına bakalım.


Yakılan Ethereum miktarı inanılmaz: Azalan ETH arzıyla ilgili bilmeniz gerekenler

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum’un (ETH) arzı azalıyor. Bu durum ise başarıyla uygulanan ve EIP-1559 olarak bilinen önemli bir güncellemeden sonra oluşmaya başladı.

Ultrasound.Money’in sağladığı yeni veriler şunu gösteriyor. Söz konusu güncelleme geçen sene Ağustos ayından yapıldıktan sonra şimdiye kadar 77,5 milyon dolar değerinde 50.317 ETH yakıldı.

ETH’nin toplam arzı ise Ocak’ta yön değiştirdi. O zamandan bu yana da keskin bir düşüş trendinde kalmaya devam ediyor.

İlgili – Ethereum fiyatında daha fazla düşüş ve kritik destek: Güncel ETH teknik analizi

Yakılan Ethereum miktarı inanılmaz: Azalan ETH arzıyla ilgili bilmeniz gerekenler

Kaynak: Ultrasound.Money

Ethereum’un EIP-1559 güncellemesi başarıyla yapıldıktan sonra, her ETH işlemi ile işlem ücretinin bir kısmı kalıcı olarak Ethereum arzından çıkarılıyor. Bu da şu demek. Ethereum ağında yapılan işlemleri sayısı ve işlem hacmi arttıkça daha fazla ETH yakılacak. Böylece lider altcoin daha az bulunur bir varlık olacak. Bu ise fiyata uzun vadede pozitif yansıyan bir durum.


İlgili – Balinalardan 4 kripto para için dev transferler: Coinler nereye gitti?

Sonuç olarak 2023 yılında ETH artık deflasyonist bir kripto paraya dönüştü. Dünyanın her yıl sınırsız bir şekilde kağıt para bastığı ve enflasyonu körüklediği bir ortamda Ethereum tam tersi yönde ilerleyerek başarılı oluyor.

Ethereum’un bir sonraki önemli güncellemesi olan Shanghai ise kısa süre önce ertelenmişti. Bu güncelleme ile staking sözleşmelerinde kilitlenen 25 milyon ETH’yi serbest bırakacak. Shanghai güncellemesinin Nisan ayına ertelendiği açıklanmıştı.

İlgili – Ünlü analist, Bitcoin için en kötü durum senaryosu ve fırsat seviyeleri açıkladı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Yakılan Ethereum miktarı inanılmaz: Azalan ETH arzıyla ilgili bilmeniz gerekenler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.