Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
65.086,48 USDT
eth
ETH
-0.86%
Ethereum
3.529,92 USDT
bch
BCH
0.89%
Bitcoin Cash
392,39 USDT
xrp
XRP
-0.31%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.22%
Litecoin
74,67 USDT
bnb
BNB
-0.82%
Binance Coin
594,41 USDT
sol
SOL
-0.68%
Solana
134,70 USDT
avax
AVAX
2.94%
Avalanche
27,73 USDT
ada
ADA
0.77%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.57%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

WePower Nedir ve Geleceği Var Mı?

WePower nedir
koinmedya.com-WePower
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

WePower nedir ve geleceği var mı? İstatistiksel çalışmalara göre, yenilenebilir enerji sektörü bugüne kadar toplamda 242 milyar ABD Dolarını aşan bir yatırım yaptı. Ancak, yatırımlar son zamanlarda sermaye kaynaklarına erişim eksikliği nedeniyle batırılmıştır. Bankaların, özel sermaye kaynaklarının ve finansal riskten korunma fonlarının hakimiyeti nedeniyle, yatırımcılar enerji piyasasının dışında tutulmakta ve böylece yenilenebilir kaynaklar için arz talep zincirinde bir boşluk yaratmaktadır.

WePower Nedir ve Geleceği Var Mı?

WePower, mevcut enerji piyasasına en uygun kaynak kullanımını sağlayacak şekilde tıklamak üzere tasarlanmış yepyeni bir blockchain tabanlı yeşil enerji ticaret platformudur.

WePower, esas olarak platform aracılığıyla token sahiplerine sağlanan tüm enerjinin% 0,9’unu satın alır. Bu yerli paralar (WPR tokenlerı) daha sonra yenilenebilir kaynak üreticileri tarafından bağışlanan yeşil enerjiyi tahakkuk ettirmek için kullanılır.

Sonuç olarak, WPR jeton sahipleri, üretildikten sonra bağışlanan yeşil enerjiyi kullanma veya satma kabiliyetine sahiptir.

Ek olarak, bu sistem yenilenebilir enerji üreticilerine, kendi tokenlarını çıkararak sermayeyi yükseltmek için bir platform sunmaktadır. Bu tokenlar, üretmeyi ve teslim etmeyi taahhüt edecek enerji miktarının temsilleri olarak düşünülebilir.

WEPOWER’E GENEL BAKIŞ

  • Mevcut enerji yatırım ekosistemini basitleştirmeye yardımcı olan enerji belirleme işlemine izin verir
  • Aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve enerji üreticilerinin yeşil enerji alıcılarıyla doğrudan ticaret yapabilmelerini sağlar.
  • Platform, enerji açığını satarak sermayeyi artırmak için kullanılabilir. Bu, mevcut piyasa fiyatlarının çok altında ücretlerle bile yapılabilir, böylece sağlıklı rekabeti artırır.
  • Bireysel operatörlerin yönlendirdiği yenilikçi bir iletim sistemini kullanır.

NASIL ÇALIŞIYOR

Yeni başlayanlar için, bir yenilenebilir enerji üreticisi platforma bağlandığında, gelecekteki enerji üretiminin tamamı tokenize edildi. Daha spesifik olmak gerekirse, şirket tarafından alınan her kWh birimi bir iç enerji tokununa dönüştürülür.

Blockchain, akıllı sözleşmeler ve veri analitiği unsurlarını birleştirerek WePower, bu gezegenin geleceğini sadece doğal kaynakların korunmasına yardımcı olmayacak, aynı zamanda daha fazla sosyal farkındalık yaratmaya yardımcı olacak bir yönde kalıplayabilir.
WePower Nasıl Çalışır?

Dolayısıyla, bir yapımcının projesini daha büyük ölçekte finanse etmesi için sermaye gerektirdiğinde, kendisinin gelecekte üreteceği enerjinin bir kısmını WePower platformuna satma seçeneği sunulur.

Yatırımcıların tüm bu enerjiyi iyerel tokenlar biçiminde elde ettikleri ve her coin’in kendisine akıllı bir sözleşmeyi temsil ettiği belirtilmelidir. Akıllı sözleşme otomatiktir ve aşağıdakiler ile ilgili önceden tanımlanmış bilgiler içerir:

  • Teslim edilen enerji türü
  • Enerji için üretim ve teslimat tarihini açıklayan bir zaman damgası
  • Değişmez fiyat etiketi

Ayrıca, bu dijital sözleşme aynı zamanda, daha sonraki bir aşamada ortaya çıkabilecek ani fiyat artışları veya tedarik anlaşmazlıkları ile ilgili sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olan standart bir güç satın alma anlaşmasını da temsil etmektedir.

SON DÜŞÜNCELER

WePower, tamamen dekarbonizasyon(karbon salımsız), demokratik ve ademi merkeziyetçilik ilkelerine dayanan yeni nesil şirketlere yardımcı olabilecek bir platform sunmaktadır.

Blockchain, akıllı sözleşmeler ve veri analitiği unsurlarını birleştirerek WePower, bu gezegenin geleceğini sadece doğal kaynakların korunmasına yardımcı olmayacak, aynı zamanda daha fazla sosyal farkındalık yaratmaya yardımcı olacak bir yönde kalıplayabilir.

WePower’a(WPR ) yatırım yapmak isterseniz, şu anda Huobi, Liqui, IDEX ve Fork Delta’da listelenmiş durumdadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.