okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.25%
Bitcoin
68.564,88 USDT
eth
ETH
-0.82%
Ethereum
3.862,38 USDT
bch
BCH
-3.92%
Bitcoin Cash
470,44 USDT
xrp
XRP
-0.86%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.13%
Litecoin
83,43 USDT
bnb
BNB
-0.18%
Binance Coin
602,77 USDT
sol
SOL
-0.7%
Solana
168,96 USDT
avax
AVAX
-3.26%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.41%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.64%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
-2.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.22%
Shiba Inu
0,00 USDT

Görsel Sanatta Bir Devrim: Maecenas

bitcoin sanat
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bugünlerde yenilikçi blockchain projelerinde sıkıntı yok. Maecenas, merkezi olmayan bir sanat galerisi inşa etmeye çalıştığı için, daha ilginç projelerden biridir. Güzel sanatların blockchain teknolojisiyle tanıştırılması, çok da uygun olmasa da, proje zaten iyi bir ilerleme kaydetmiş gibi görünüyor.

MAECENAS KAVRAMI

Kağıt üzerinde, güzel sanatların blockchain teknolojisiyle birleştirilmesi neredeyse imkansız görünüyor. Ancak gerçek dünyada, işler nasıl düşündüğümüzden oldukça farklıdır. Bu yeni platformun ana amacı, sanatseverlerin ünlü tablolarda hisse satın alabilecekleri bir online pazar sağlamaktır. Tüm bunlar merkezi olmayan blok zinciri tabanlı bir platform üzerinden yapılır.

PEKİ İŞLER NASIL YÜRÜYOR?

Maecenas projesi,insanların dikkatlerini çekmek için oldukça ilginç özelliklere sahiptir. Bu ekosistem şu şekilde çalışır: bireyler ve müzeler, aracılara güvenmeksizin sanat yatırımlarına yatırım yapabileceklerdir. Aynı zamanda, bir teminat olarak bir sanat koleksiyonunu kullanan yatırımcılardan oluşan bir fondan fon toplamak da mümkün olacaktır. Tüm bunlar, kullanıcılar için tüm riskleri ortadan kaldıran şeffaf ve verimli bir şekilde yapılacaktır.

Güvenilir kurumların gözetiminde kalan sanat eseri ile, bu yeni ekosistem mevcut çözümlere benzer yollarla çalışır. Tüm yatırımlar sigorta ile ve ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların çözümü için yasal bir çerçeve ile korunmaktadır. Dahası, provenance belgeleri, kriptografik önlemlerle korunur, bu da bilginin tahrif edilemeyeceği anlamına gelir.

Bütün bunlar şeffaf ve küratörlü bir pazarla yapılır. Maecenas, kullanıcıların sanat eserlerine göz atabilecekleri, fiyatları ve daha fazlasını karşılaştırabilecekleri çevrimiçi bir platformdur. Özetle, platform, fiziksel sanata yatırım yapma maliyetini ortadan kaldırarak sanat destekli enstrümanlar için bir sıvı portföy oluşturma uygulaması sağlar. Bu iş modelinin kitlelere hitap edip etmeyeceği  tamamen farklı bir mesele.

ART TOKEN

Herhangi bir blockchain tabanlı projenin kendi yerel tokenı olması gerekir. Maecenas örneğinde, ART tokenı olarak bilinir ve birkaç farklı kullanım durumu vardır. Aslında, tüm Maecenas fonksiyonları blok zincirinde bu simge gerekli olacaktır. Bu ekosistemin akıllı sözleşmeleri ART’ın çalışmasını gerektirecektir. Ayrıca, bu akıllı sözleşmeler yoluyla yatırılan fonlar, yatırımın işlenmesinden önce ilk olarak ART’a dönüştürülür. Sanat sektörünün bir bütün olarak devrim yaratması ilginç bir yaklaşım.

ÖNÜNDEKİ YOL

Beklendiği gibi, Maecenas’ın yapmasi gereken bir çok iş var. Şimdilik, ekip pazarlama, iletişim, konferans ve etkinliklere odaklanıyor. İşlerin teknik tarafında, bu platformun serbest bırakılan alfa versiyonunu geliştirmek için yapılması gereken çalışmalar var. Güvenlik artırıldı, onboard uyumu yenilendi ve akıllı sözleşmeler buna göre geliştirildi. İlk projeler henüz belirsizleştirildiği için, sanat eserlerinin dejenleştirilmesi devam ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.