1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Waves fiyatları çıldırdı! Waves fiyatları neden artıyor?

Waves fiyatları çıldırdı! Waves fiyatları neden artıyor?

Waves fiyatları çıldırdı! Waves fiyatları neden artıyor?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Waves fiyatlarında son günlerde ciddi değer artışı yaşanıyor. Waves’de son dönemde yaşanan fiyat artışlarının ardında neler var?


Waves fiyatları çıldırdı! Waves fiyatları neden artıyor?

Aşağıdaki grafikte Waves – WAVE token fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz. Wave fiyatlarında son dönemde olağan üstü değer artışları yaşanıyor. Kripto para piyasalarında bir durağanlık söz konusu iken Waves’deki değer artışında neler etkili oluyor.

waves fiyatları

Waves yazının kaleme alındığı saatte 20 doların üzerinde işlem görüyor. 2.339 milyar dolarlık toplam piyasa büyüklüğü ile Waves top 50’ye girmeyi başardı.

Waves hakkında merak ettiğiniz bilgiler için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz. https://mommabe.com

Lütfen Bkz: Waves nedir? Waves yatırım yapılabilir bir proje mi?

Waves fiyatlarında son dönemde yaşanan değer artışında Waves roadmap’inde yaşanan güncellemeler etkili oluyor. Waves, Waves 2.0’a geçiş sürecini açıkladı ve Waves PPOSS (Practical Proof of Stake Sharding) sistemine geçmeye hazırlanıyor. PPOSS ile Waves, işletim hızını arttırırken Ethereum’a bir alternatif olmak istiyor.

Waves yol haritasında DAO yapısını tanıtırken Waves’in blockchain’ler arasında köprü kurmaya çalıştığını görüyoruz. Yani yol haritasına göre Waves, Chainlink gibi oracle hizmetleri sunabilecek.

Sasha Ivanov isimli bir Ukraynalı girişimci tarafından geliştirilen Waves, yeni yol haritasındaki hedeflerini tamamladıktan sonra akıllı sözleşmelere ve Dapps’lere ev sahipliği yapabilecek. Kısaca Ethereum’a yeni bir alternatif daha geliyor.

Lütfen Bkz: Güncel Terra LUNA fiyat tahminleri 2022-2025

Geçtiğimiz hafta Waves benzer bir süreci Terra LUNA’nın da gösterdiğine şahit olduk. Terra LUNA’nın da gösterdiği başarıda LUNA’nın da Ethereum’a bir alternatif olarak çıktığını görüyoruz. Aşağıdaki grafikte Terra Luna fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Terra LUNA fiyatları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.