fbpx
  1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Wanchain rehberi: WAN nedir, ne işe yarar, geleceği var mı?

Wanchain rehberi: WAN nedir, ne işe yarar, geleceği var mı?

Wanchain rehberi: WAN nedir, ne işe yarar, geleceği var mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
  1. Wanchain nedir? Wanchain, varlık aktarmalarını kolaylaştırmak ve finans endüstrisi için gerekli  dApp’ları barındırmak için tasarlanmış bir blockchain platformudur. Wanchain, Factom’un kurucu ortağı ve CTO’su Jack Lu tarafından kurulan Çin merkezli bir firma olan Wanglu Tech tarafından desteklenmektedir.

Wanchain nedir?

wanchain nedir Wanchain rehberi: WAN nedir, ne işe yarar, geleceği var mı?

Wanchain’in amacı dağıtık bir banka inşa etmek. Ama bu banka modeli bildiğimiz geleneksel bankacılıktan biraz farklı. Burda bahsi geçen bankacılık dijital ekonomiye dayalı bankacılık.

Wanchain aşağıda sıraladığımız sorunlara çözüm arıyor

  • Sıradan yatırımcılar finansal kurumlardan ve bankalardan yalnızca düşük maliyetli, finansalar ürünler satın alabilirler
  • Sıradan yatırımcılar bir fikre yada ürüne startup safhasında yani doğum anında yatırım yapamıyorlar. Sıradan yatırımcı o fikir gelişip büyük borsalarda listelendikten, baz fiyatını aldıktan sonra yatırım yapabiliyor
  • KOBİ’ler bankalardan kredi almak için her daim zorluk çekerler

En güzel ve başarılı Wanchain nedir videosu

koinmedya_paradex

Bu konulara odaklandığını duyuran WAN coin aslında bir Ethereum forku. Ethereum’a ilaveten bünyesine katmayı başardığı özelliği ise “Zincirler Arası Varlık Transferi” olanağı.

İlginizi çekebilir: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

Wanchain nedir?

Wanchain bu özelliği sayesinde Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım halka açık blockchainlere ve bunlara ilaveten özel blockchain sistemlerine bağlanabilir. Bu sayede orjinal zincirlerden Wanchain’e, Wanchain’den orjinal zincirlere ve Wanchain üzerinde muhtelif varlık transferi mümkün olacak.

Wanchain bir nevi dijital dünyanın uluslararası geçerliliği olan pasaportu olacak.

“koinmedya_binance”

İşlem Mahremiyeti Güvenliği

Wanchain’in bu özelliği, ticari tarafların, isterlerse dijital varlık sahiplerinin anonim olarak korunmasını sağlamak için işlemleri özel olarak yürütmelerine izin verecektir. Yani gizlilik esastır.

Diğer Özellikleri

Yukarıda bahsi geçen iki ana özelliği dışında birçok kripto para için mevduat ve kredi işini yürütmeyi hedeflemekte. Bunun yanında, platform dijital varlıkların transferi sırasında yapılcacak işlemleri kripto paralar kullanarak yapmayı hedeflemekte. Bu sayede yepyeni dijital varlıkları (ICO safhasında olanları bile) alıp satmak mümkün olacak.

Teşvikler

Üzerine bina edildiği Proof-of-Work (PoW) mekanizmasıyla çalışan Ethereum’un aksine WAN Proof-of-Stake (PoS) mekanizmasıyla çalışır ve bu yüzden madenci barındırmaz.

WAN coine sahip olmanın Getirisi Nedir Peki?

Gerek blockchainler arası gerekse aynı blockchain üzerinde yapılacak işlemler belirli bir miktar WAN coin harcayacak. Sistem üzerindeki onaylayıcılar bu kesintilerden bir kısmını ödül olarak alacak (PoS sistemlerinde kazıcı/madenci yerine onaylayıcılar olur). Ayrıca blockchainler arası doğrulamalar sırasında düğümlerde de WAN coin kullanılacak.

koinmedya_brave

İlginizi çekebilir:  Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

Wan coin Teknik istatistikleri

Şimdi istatistiklerle wanchain nedir bakalım.

Wanchain Güncel Fiyat  :  0,178616 USD

Wanchain ROI  : -95,91%

Piyasam Sıralaması  : 146

WAN coin Piyasa Değeri  : 22.130.539 USD

WAN coin 24 Saatlik Hacim : 2.015.596 USD

WAN coin dolaşımdaki arz : 123.899.997 WAN

WAN coin toplam arz : 210.000.000 WAN

WAN coin  maksimum arz : veri Yok

Tüm Zamanlar En Yüksek Değeri :  9,92 USD (3 Mayıs 2018)

Tüm Zamanlar En Düşük  Değeri : 0,075754 USD -(13 Mart , 2020)

(52 Hafta) En Yüksek / En Düşük  Değerleri : 0,608609 USD /0,075754 USD

(90 Gün) En Yüksek / En Düşük Değerleri : 0,307626 USD /0,075754 USD

(Son 30 Gün) En Yüksek / En Düşük Değeri: 0,179023 USD /0,125435 USD

İlginizi çekebilir: Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Wanchain Kurucu ve Yöneticiler

wanchain nedir Wanchain rehberi: WAN nedir, ne işe yarar, geleceği var mı?wanchain nedir Wanchain rehberi: WAN nedir, ne işe yarar, geleceği var mı?

Önemli Wanchain haberleri

wanchain nedir Wanchain rehberi: WAN nedir, ne işe yarar, geleceği var mı?

Wanchain 2.0

50 geliştirici hali hazırda Wanchain 2.0 Alpha Testnet’ini deniyorlar. Beta Testnet yakında yayınlanacak. Yayınlandıktan sonra tüm katılımcıların test etmesine imkan verilecektir ve Wanchain Vakfı tarafından muhtemelen bir ödül avcılığı programı aktive edilecektir.

Quantstamp’la Ortaklık

Birkaç hafta önce Wanchain, Quantstamp’la denetim ve güvenlik danışmanlığı konularında ortaklığa gittiklerini duyurdu.
Ayrıca Quantstamp, Wanchain ekosistemine WANLab’ın geliştirilmesi konusunda yardımcı olacak. WANLab Wanchain tarafından geliştirilen ve kuluçka makinesi vazifesi gören bir çeşit blockchain hızlandırıcısı.

Pundi X Ortaklığı

Wanchain, Consensus 2018 etkinliği sırasında Pundi X ortaklığı duyuruldu. Ortaklığın içeriği hakkında detay bilgi vermediler ama iki taraf için de olumlu bir gelişme olacağı aşikar. Sonuçta benzer sorunlara çözüm üretme amacıyla yola çıkan iki projeden bahsediyoruz. Pundi X fiziksel mağazalarda harcamaların kripto paralarla yapılmasını yani çevremizdeki fiziksel dünya ile kripto para evreni arasındaki kalın çizgileri silmeyi amaçlıyor.

Sonuç olarak, Wanchain dijital ekonomi için finansal bir pazar yaratmayı hedefliyor. Bunu yaparken de Ethereum’u alıp, bazı kodlarını geliştirip üzerine bazı yepyeni özellikler ekleyerek halletmeyi planlıyor.
Blockchainler arası etkinlikleri ve gizliliğin tesisini esas alan birçok geliştirilmekte olan proje var. Bakalım ilk hangisi hedefine ulaşacak.

Güncel Wanchain fiyat grafiği

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.