Loading...
btc
BTC
1.52%
Bitcoin
58.774,66 USDT
eth
ETH
0.64%
Ethereum
3.153,84 USDT
bch
BCH
0.51%
Bitcoin Cash
370,59 USDT
xrp
XRP
11.37%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
1.08%
Litecoin
70,00 USDT
bnb
BNB
-0.25%
Binance Coin
532,49 USDT
sol
SOL
0.25%
Solana
139,81 USDT
avax
AVAX
-0.78%
Avalanche
25,76 USDT
ada
ADA
2.16%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
1.77%
Poladot
6,21 USDT
doge
DOGE
1.67%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.1%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Vitalik Buterin artık milyarder değil

Vitalik Buterin artık milyarder değil

ABD Merkez Bankası Başkanı'ndan piyasaları titreten açıklamalar - Bitcoin nasıl etkilenir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, artık milyarder olmadığını ilan etti. Öyle görünüyor ki mevcut ayı piyasası ünlü geliştiricinin servetinin yarısından fazlasını alıp götürmüş.


Ayı piyasası Vitalik Buterin’i de vurdu; Artık milyarder değil

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, artık milyarder olmadığını duyurdu. Devam eden mevcut ayı piyasası portföyünün değerini 1.4 milyar dolardan 600 milyon doların da altına kadar düşürdü.

Buterin, serveti ile bilgileri Twitter üzerinden bir konu üzerine yaptığı tartışma sırasında verdi. Ethereum kurucusu, Elon Musk ve Jeff Bezos’un sadece paylaşım yapmadıklarını, aynı zamanda hayranları ile doğrudan etkileşimde bulunduklarını belirtti bir Twitter kullanıcısına verdiği cevapta. Ünlü milyarderleri savunduğu bu tweetinden sonra ise artık milyarder olmadığını söyledi.

İlgili – Ethereum (ETH) nedir, nereden, nasıl satın alınır ve geleceği nasıl?

Vitalik Buterin’in cüzdanı

Peki, Buterin’in hala ne kadar parası olduğunu nasıl biliyoruz? Bunu blockchainin bir özelliği ile kolayca öğrenmek mümkün. Çünkü bu teknoloji işlemleri ve cüzdanları izlemeye imkan sağlıyor. Coinmarketcap de Vitalik Buterin’in adresini paylaşmıştı ki burada Ethereum kurucusunun ne kadar tokeni olduğu kesin olarak görünüyor.

Bu veriler doğrultusunda, söz konusu cüzdanda 290,000 ETH bulunuyor. Mevcut fiyattan ise bu kadar ETH 600 milyon doların biraz altında değere sahip.

Buterin’in serveti kripto para zirvede olduğundan ne kadardı?

Tıpkı Bitcoin gibi ETH de geçen sene Kasım’da zirve yapmıştı. O zaman en büyük ikinci kripto para 4,900 dolar civarındaydı. Eğer 290,000 ETH’yi bu fiyattan hesaplarsak, o zaman Buterin’in o zaman 1.4 milyar doları olduğu ortaya çıkacak.

Buterin ise Twitter üzerinden yukarıda bahsedilen tweetin devamında şöyle diyor:

“Bu arada artık milyarder değilim.”

Tabii yine de Buterin hala kripto para sektörünün önemli ismi. Parasal serveti dışında büyük bir hayran kitlesi var. Bundan dolayı kendisinin de dediği gibi milyarder ismini kaybetmesi bir şey ifade etmiyor.

İlgili – Do Kwon’un LUNA için “canlandırma planına” Buterin ve CZ ne diyor?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.