1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Virgin Galactin CEO’sundan Bitcoin hakkında hayranlık uyandıran açıklamalar!

Virgin Galactin CEO’sundan Bitcoin hakkında hayranlık uyandıran açıklamalar!

Virgin Galactin CEO’sundan Bitcoin hakkında hayranlık uyandıran açıklamalar!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Milyarder yatırımcı ve Virgin Galactin CEO’su, Bitcoin hakkında dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Ona göre Bitcoin öyle bir konuma geldi ki artık altın ile kıyaslandığında bu sonuç çıkıyor.


Virgin Galactin CEO’sundan Bitcoin hakkında hayranlık uyandıran açıklamalar!

Virgin Galactic’in başkanı ve Social Capital CEO’su Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in etkili bir şekilde altının yerini aldığını söyledi. Buna ek olarak BTC fiyatı için 200,000 dolar tahminini dile getiriyor. Ona göre lider kripto paranın “piyasa değeri daha da büyümeye devam edecek.”

Palihapitiya: Eminlikle söyleyebilirim ki Bitcoin etkili bir şekilde altının yerini aldı

Virgin Galactic Başkanı Chamath Palihapitiya, CNBC’ye verdiği röportajında, Bitcoin hakkında da konuştu. Milyarde girişimci aynı zamanda Social Capital’in de CEO’su.

Bu yılın başlarında Palihapitiya, Bitcoin fiyatının 5 yıl içinde 200,000 dolar olacağı tahminini dile getirmişti. Şimdi de fiyat tahmini hakkında şu yorumda bulunuyor:

“Şu an burada oturarak bir fiyat tahmini vermem çok zor. Ancak ben eminlikle şunu söyleyebilirim ki bence Bitcoin etkili bir şekilde altının yerini aldı. Bunu yapmaya da devam edecek. Bundan dolayı piyasa değeri de büyümeye devam edecek.”

Bitcoin şu an 48,000 dolar civarında işlem görüyor ve piyasa değeri de 905.8 milyar dolar.

Palihapitiya uzun süredir Bitcoin destekçisi olarak biliniyor. Geçen sene BTC ile ilgili şu itirafta bulunmuştu:

“2013 yılında çok almıştım ve öyle bir an vardı ki tüm Bitcoin’lerin yüzde 5’ine sahip olduğumu düşünüyorum. Coin başına ortalama 80 dolar ödemiştim. Daha fazla almadım.”

Milyarder yatırımcı geçen hafta da yaptığı açıklamada, Bitcoin’e çok büyük miktarlar yatırmadığını söylemişti. Ona göre yatırım yaptığı miktarlar on ya da 100 milyon dolarlarla ölçülmüyor. Daha küçük miktarlardan söz ediyor. Yine de büyük yatırımlarda etkilerin çok büyük olduğunu kaydediyor. Bunu hem kazanma hem de kaybetme anlamında ifade ediyor.

Bazı yorumculara göre eğer Bitcoin çok başarılı olursa hükümetler tarafından yok edilebilir. Ancak Tesla CEO’su Elon Musk böyle düşünmüyor. Ona göre bu imkansız.

Daha ayrıntılı: Elon Musk’tan devletlere Bitcoin hakkında altın tavsiyeler!

Kaynak

Etiketler: