1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Veteran yatırımcı Bitcoin konusunda tavrını değiştirmek için bu şartı koştu!

Veteran yatırımcı Bitcoin konusunda tavrını değiştirmek için bu şartı koştu!

Veteran yatırımcı Bitcoin konusunda tavrını değiştirmek için bu şartı koştu!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü yatırımcı Mark Mobius, Bitcoin konusundaki duruşunu tersine çevirebilecek bir kilit unsuru ortaya koyuyor. Detaylar haberimizde.

Veteran yatırımcı Bitcoin konusunda tavrını değiştirmek için bu şartı koştu!

Bitcoin 50,000 doların üzerine çıktıktan sonra bu hafta içinde bir düzeltme yaşadı ve geri çekildi. Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda 45,000 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Ancak Bitcoin’deki bu dalgalı yapı kripto paranın cazibesini ortadan kaldırmıyor. Lider kripto para birimi yatırımcıların dikkati çektiği gibi daha önce Bitcoin konusunda temkinli davrananların da fikirlerini değiştiriyor.

Veteran yatırımcı Mark Mobius, Bitcoin’e yatırım yapmadığını ancak Bitcoin almak için kilit bir noktası olduğunu açıkladı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı olan Mobius, Bloomberg röportajında ​​bazı arkadaşlarının Bitcoin meraklısı olmasına rağmen kendisinin olmadığını söyledi. Bu değiştirecek unsurdan bahsetti.

Mobius, vergi ödeme yöntemi olarak kabul edilirse Bitcoin hakkındaki fikrini değiştirebileceğini söylüyor.

“Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, özellikle ABD hükümeti, vergilerin Bitcoin veya bazı kripto para birimi cinsinden ödenmesine izin verirse, o zaman fikrimi değiştirirdim. Çünkü o zaman uluslararası kabul görmüş bir para birimi haline gelecekti. Ama şimdi olduğu gibi, durum böyle değil. Bunun yakın zamanda olacağını görmüyorum.”

Mobius, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para olarak benimseme kararının, amiral gemisi kripto para biriminin eksiklikleri ve Orta Amerika ülkesinin benzersiz koşulları nedeniyle dünya genelinde tekrarlanmasının olası olmadığını söyledi.

El Salvador’un iflas etmiş bir ülke olduğunu ve son olarak Bitcoin’e sarıldığını ifade eden Mobius, bu kararın dünyaya yayılmayacağını belirtti.

“El Salvador, kabul edelim sorunları olan ve iflas etmiş bir ülke. Bu yüzden Bitcoin ile pipetlere tutunuyorlar. Ama diğer ülkelere yayılacağını sanmıyorum. Belki birkaç ülke, belki Küba, maddi sıkıntısı olan başka ülkeler benimser.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.