1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Venezuela’da şok tutuklamalar, operasyon sürüyor

Venezuela’da şok tutuklamalar, operasyon sürüyor

Venezuela’da şok tutuklamalar, operasyon sürüyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Venezuele’da kritik bir suç örgütüne yönelik operasyonlar düzenleniyor.

Venezuela’da şok tutuklamalar

Venezuela Bilimsel, Ceza ve Ceza Soruşturma Birliği (CICPC), Bitcoin eşler arası platformu LocalBitcoins aracılığıyla yapılan 136.000 dolarlık bir dolandırıcılığa karıştığı iddia edilen iki kişiyi gözaltına aldı. Venezuela makamlarına göre, son raporlar yaklaşık 36 kişinin kriptolarının dolandırıcılar tarafından çalındığını gösteriyor.

Bir Instagram gönderisinde, CICPC Başkanı Douglas Rico, iki adamın Miranda eyaletindeki El Paso bölgesinde gözaltına alındığını söyledi.

Başkan dolandırıcılıkla ilgili olarak şu bilgileri verdi:

 

Suçlular, 36 kişiyle, LocalBitcoin isimli bir websitesi üzerinden sanal para birimi satmak üzere iletişime geçmişler. Ödemelerin yapılması sonrası ise kişilerle iletişimi kesmişler.

 

Venezuela's Supreme Court Orders Payment in National Cryptocurrency –  Bitcoin News

 

Edinilen bilgiye göre dolandırıcılar, 422 milyar bolivare yaklaşık 136.221 dolarlık vurgun gerçekleştirdiler. Yapılan dolandırıcılığın devlet desteklik kripto para birimi Petros (PTR) üzerinden gerçekleştiği öğrenildi.

Dolandırıcıların üzerinden iki cep telefonu, dört kripto madencilik ekipmanı ve bir bilgisayar ele geçirdi. Dolandırıcıların geniş çaplı bir ekibin üyesi olmalarına yönelik operasyonun sürdüğü bildirildi.

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: