Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
64.946,68 USDT
eth
ETH
-0.24%
Ethereum
3.148,30 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
510,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.55%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
-0.21%
Binance Coin
569,69 USDT
sol
SOL
-0.9%
Solana
149,87 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
38,05 USDT
ada
ADA
-0.73%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-0.38%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
-0.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

VanEck’ten şaşırtan ETF kararı!

etf
etf
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırım şirketi VanEck geçtiğimiz günlerde bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir Ethereum ETF başvurusunda bulunmuştu. Bu başvuru ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Detaylar haberimizde.

VanEck’ten şaşırtan ETF kararı!

Yatırım şirketi VanEck, geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Ethereum ETF’si için başvuruda bulunmuştu. Şirket dün beklenmedik bir şekilde Ethereum ETF başvurusunu geri çekmek istediğine dair SEC’e yeni bir başvuruda bulundu.

VanEck, SEC’e yaptığı son başvuru dosyasında başvurunun sadece ethereum ETF’sini kapsadığını belirtti.

“Değişiklik, bir Güven dizisi olan VanEck Ethereum Strategy ETF ile ilgilidir. Değişiklikle bağlantılı olarak hiçbir menkul kıymet satılmadı ve Tröst, şu anda bu serinin arzına devam etmemeye karar verdi.”

VanEck ile aynı dönemde aynı şartlarda bir ethereum ETF’si başvurusu yapan ProShares’de SEC’e başvuru yaparak Ethereum ETF’sini geri çekti.

Değişiklik, Trust’ın yeni bir dizisi olan ProShares Ether Strategy ETF ile ilgilidir. Tröst Değişikliği geri çekiyor çünkü Değişikliğe ilişkin yeni seri için kayıt sürecine devam etmemeyi seçti.”

İki yatırım şirketi de birbirine benzer açıklamalar ile ETF başvurularını geri çekmiş oldu. Ancak bu kararın neden alındığına dair detaylı bir açıklama yapılmadı. İki ETF’de, borsada işlem gören ürünlerle birlikte Vadeli İşlem sözleşmelerine yatırım yaparak Ether’e [ETH] maruz kalmayı artırmayı amaçlıyordu.

Bkz: SEC Başkanı tüyo mu verdi?

ETF başvuruları devam etseydi, iki firma 2021’de şimdiye kadar yaklaşık 21 kripto-ETF başvurusundan oluşan bir lige katılmış olacaktı. Bilindiği üzere SEC önünde bulunan 21 başvurudan herhangi birini şu ana kadar karara bağlamadı.

SEC Başkanı Gary Gensler, geçtiğimiz günlerde ETF’ler konuusunda açıklamalarda bulunmuş ve bu kripto piyasasında bir tüyo olarak algılanmıştı. Başkanın açıklamalarının arından Invesco harekete geçmiş ve Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuştu. İki şirketin bu açıklamaların ardından Ethereum ETF başvurusunu geri çekmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.