Loading...
btc
BTC
0.06%
Bitcoin
66.083,05 USDT
eth
ETH
2.23%
Ethereum
3.559,24 USDT
bch
BCH
1.61%
Bitcoin Cash
429,68 USDT
xrp
XRP
3.62%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
2.08%
Litecoin
79,22 USDT
bnb
BNB
0.43%
Binance Coin
605,89 USDT
sol
SOL
1.38%
Solana
145,03 USDT
avax
AVAX
-1.03%
Avalanche
29,98 USDT
ada
ADA
-0.08%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.75%
Poladot
6,21 USDT
doge
DOGE
1.09%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin mi? Ethereum mu? Önce hangisi fırlayacak?

bitcoin ve ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası hafta sonu yeşil renkte. Piyasada esen olumlu hava altcoinleri uçuruyor. Bitcoin ve Ethereum arasındaki rekabette ibre hangisinden yana? Detaylar için haberimize göz atabilirsiniz.

Bitcoin mi? Ethereum mu? Önce hangisi fırlayacak?

Kripto paralar hafta sonuna iyi bir giriş yaptı. Piyasa oldukça hareketli. Lider kripto para birimi Bitcoin 50,000 dolar direnç seviyesini zorluyor. Ethereum ise 3,300 dolar seviyesinde. Bitcoin ile Ethereum kripto piyasasında sıkça karşılaştırılıyor.

Bitcoin’in teknolojik olarak Ethereum yeniliklerinin gerisinde kaldığını değerlendirenler Ethereum’un potansiyel olarak Bitcoin’i geride bırakacağını savunuyor. Bu göreüşte olanlardan biri de Zincir üstü analiz firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju. Ju, Ethereum’un (ETH) uzun vadede Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterebileceğini düşünüyor.

Bkz: Altcoin sezonunda bu kripto paralar patlayacak!

Ünlü CEO’ya göre Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) Bitcoin’den önce ulaşacak.

“ETH, uzun vadede tüm zamanların en yüksek seviyesine BTC’den daha erken ulaşabilir. Mevcut ETH fiyatı, BTC’ye kıyasla ATH’ye daha yakın.”

bitcoin Bitcoin mi? Ethereum mu? Önce hangisi fırlayacak?

 

Ki Young Ju ayrıca Ethereum’un bir arz şoku yaşadığını ve buna karşın Bitcoin’in borsa çıkışlarının yavaşladığını ve muhtemelen yükseliş hissinin soğuduğunu dile getiriyor.

“Daha yüksek talep, daha düşük arz. ETH satış tarafı likidite krizi hala yoğunlaşırken, BTC döviz rezervi mayıs ayında düşüş eğilimini durdurdu.”

Ju’ya göre Ethereum’un uzun dönemde yükselişe geçtiğine bir diğer kanıtta balinaların Ethereum 2.0 nedeniyle Ethereum biriktirmesi.

“ETH’nin uzun vadede yükselişe geçtiğine dair bir başka kanıt ise fiyat artışından önce ETH 2.0 sözleşmesine çok fazla ETH yatıran balinalar, sözleşmeye tekrar yatırım yapmaya devam ediyor. Toplam ETH arzının %5,84’ü ETH 2.0 sözleşmesinde yer alıyor.”

bitcoin Bitcoin mi? Ethereum mu? Önce hangisi fırlayacak?

Bilindiği gibi ETH 2.0, bir çalışma kanıtından, kullanıcıların blokları doğrulamak ve ödüller kazanmak için Ethereum’u stake etmesine izin verecek bir hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına geçişi ifade ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.