okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.34%
Bitcoin
69.906,81 USDT
eth
ETH
0.15%
Ethereum
3.795,85 USDT
bch
BCH
-1.01%
Bitcoin Cash
509,81 USDT
xrp
XRP
-0.29%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.53%
Litecoin
87,79 USDT
bnb
BNB
0.36%
Binance Coin
620,78 USDT
sol
SOL
-0.45%
Solana
177,36 USDT
avax
AVAX
-1.36%
Avalanche
40,64 USDT
ada
ADA
-0.42%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.41%
Poladot
7,58 USDT
doge
DOGE
0.34%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.48%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dikkat! Ünlü yazar küresel kriz için tarih verdi ve önemli Bitcoin detayı!

altcoin yatırımcıları dikkat
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü yazar ve iş adamı Robert Kiyosaki, küresel çapta bir kriz ve çöküşün çok yakın olduğunu söyleyerek tarih verdi. Ayrıca Bitcoin ile ilgili de bir notu var.


Ünlü yazar küresel kriz için tarih verdi ve önemli Bitcoin detayı!

“Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, dev bir hisse senedi piyasası çöküşünün çok yakın olduğunu söyledi. Böyle bir çöküş aynı zamanda küresel bir krizin de habercisi demek. Kiyosaki söz konusu çöküş tahmini için Ekim 2021 tarihini veriyor.

Ünlü yazar ve iş adamı Robert Kiyosaki, söz konusu çöküş öngörüsünü Twitter üzerinden paylaştı. Ayrıca bahsettiği finansal kriz yaşanırken, altın ve Bitcoin’in de çökebileceğini belirtiyor.

Robert Kiyosaki (@theRealKiyosaki) Twitter hesabı üzerinde şöyle yazdı:

“Ekim’de dev bir hisse senedi piyasası çöküşü geliyor. Neden? Hazine ve Fed, bono (T-bills) eksikliği yaşıyor. Altın, gümüş, Bitcoin de çökebilir. Çöküşten sonra işleri yoluna koymak için en iyisi nakit. Altın, gümüş ve Bitcoin satmıyorum. Ama hisse senedi piyasasındaki çöküşten sonraki hayat için yeterince nakdim var. Hisse senetleri tehlikeli. Dikkatli olun.”

Robert Kiyosaki benzer kriz tahminini kısa süre önce dile getirmişti.

İlgili – Robert Kiyosaki: “Tarihin en büyük küresel krizi yaklaşıyor”

Kiyosaki’nin yorumu tam da Bitcoin ve kripto para piyasasında neredeyse iki haftadır devam eden düşüşlerin yaşandığı bir döneme denk geliyor.

Kripto para piyasasındaki bu düşüşü ise geleneksel finansal piyasalar tetikliyor. Çin’de Evergrande Group’un iflası ile ilgili haberler ve Fed ile ilgili yaşanan gelişmeler geleneksel piyasalar ile birlikte BTC ve altcoin fiyatlarını da etkiliyor.

Daha önce de geleneksel piyasalardaki gelişmeler kripto para fiyatlarını etkilemişti. Mesela Mart 2020 Covid-19 salgını sonucu BTC fiyatı bir anda yüzde 80 çökmüştü.

2021 sonunda Bitcoin düşer mi, yükselir mi?

Bu arada Kiyosaki’nin tweetine yorum yazan bir kullanıcı ise ilginç bir Bitcoin fiyat hareketine dikkat çekiyor. Buna göre BTC zaman zaman yıl sonunda ralli yapıyor. Peki, 2021 yılı sonu nasıl olur?

Chahal (@ChahalV_) isimli kullanıcı şöyle diyor:

“Hem 2013 hem de 2017 yılının dördüncü çeyreğinde Bitcoin yüzde 300’den fazla ralli yaptı. Tarihi veriler ışığında bu yıl da bunun tekrarına hazır olmalıyız. Dördüncü çeyrekte Bitcoin’in çökme ihtimal az görünüyor. Ancak bu yılın şartları farklı. Bundan dolayı bu yıl nasıl performans sergileyeceğini görmek ilginç olacak.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.