Loading...
btc
BTC
0.11%
Bitcoin
67.213,47 USDT
eth
ETH
-0.09%
Ethereum
3.514,47 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
394,97 USDT
xrp
XRP
-0.24%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.26%
Litecoin
73,22 USDT
bnb
BNB
0.59%
Binance Coin
596,62 USDT
sol
SOL
0.2%
Solana
173,97 USDT
avax
AVAX
-0.06%
Avalanche
29,09 USDT
ada
ADA
-0.01%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.42%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.63%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.38%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para
  3. HSBC Bank’ın kripto para planı ortaya çıktı!

HSBC Bank’ın kripto para planı ortaya çıktı!

HSBC blockchain
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

HSBC Bank’ın bu hafta yayınlanan şirket öngörü programında merkez bankası resmi dijital para birimleri ile ilgili rapor ortaya çıktı. HSBC hangi ülkelere destek oluyor? Detaylar haberimizde.

HSBC Bank’ın kripto para planı ortaya çıktı!

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan HSBC’nin bu hafta yayınlanan şirket öngörü programına göre dev finans kuruluşu merkez bankası resmi para birimlerine (CBDC) destek veriyor.

Ayrıca ünlü bankanın bu destek çerçevesinde çeşitli ülkelere yardımcı olduğu da ortaya çıktı. HSBC’nin desteklediği ülkeler arasında Birleşik Krallık, Fransa, Kanada, Singapur, Çin, Hong Kong, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri bulunuyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

HSBC Group CEO’su Noel Quinn, bankanın Birleşik Krallık, Fransa, Kanada, Singapur, Çin, Hong Kong, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) merkez bankalarıyla birlikte dijital para birimlerine yönelik planları araştırmak için çalıştığını söyledi.

Quinn, CBDC’ler ve teknolojinin hükümetler tarafından dijital para birimleri ihraç ederken nasıl kullanılabileceği hakkında olumlu bir not aldığını belirtti. Özellikle, nakit yerine dijital para birimlerine geçişin daha düşük maliyetlere ve daha verimli ödemelere yol açacağından, nakit taşıma maliyetlerinin azalacağından bahsetti.

Quinn ayrıca, djital para birimlerinin hükümetlerin ve merkez bankalarının daha geniş para politikası hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacağını söyledi ve tahvil maliyetlerini düşürecek olan işlemlerin hızının yanı sıra atomik işlemleri gerçekleştirme becerisinin de altını çizdi.

Bankacılık devi HSBC’nin CEO’su Noel Quinn’in yaptığı açıklamalar Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) başkanı Benoît Cœuré’nin geçtiğimiz hafta bir konuşması sırasından yaptığı açıklamalar ile uyumlu görünüyor.

Cœuré, “Finansal sistem ayaklarımızın altından kayıyor merkez bankalarının harekete geçmesi için zaman geçti” demiş ve CBDC’lerin önemine vurgu yapmıştı.

Quinn makalesinde, HSBC’nin CBDC’ler için merkez bankaları ve ticari bankaların birlikte çalışmasına dayanan hibrit bir modeli tercih ettiğini belirtiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.